تاسیسات سرمایشی – معرفی انواع، اجزا و عملکرد

پمپ های حرارتی با انرژی برق کار می کنند و اکثر صاحب خانه ها آن ها را به دلیل آسایش و راحتی که به همراه دارند انتخاب می نمایند. و همچنین استفاده از سیستم سرمایشی هوشمند در خانهها، به این دلیل که یک سیستم سرمایشی میخواهند که بدون صدا باشد، قابلیتهای بالایی را ارائه میدهد. همچنین در مقابل نوسانات دما و نور خورشید مقاومت بالایی دارد. لوله مسی با قابلیت شکل پذیری آسان مقاومت بالایی در برابر فشار بالا دارد. حرکت هوا در طول گلخانه معمولا با زاویه 7درجه 1متر در هر 8 متر رو به بالا می باشدو ه همین دلیل امکان دارد گیاهان انتهایی سرمای کمتری را دریافت کنند که این مسئله در مورد گلخانه های قوسی بیشتر ملاحظه می شود. با احداث سالن هایی مجهز به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب و تهویه خوب در فصول مختلف سال میتوانیم شرایط مطلوب پرورش را در سالن های خود ایجاد نماییم. در زمان نصب داکت اسپلیت می توان کانال کشی های فلکسی عایق دار را به سرعت وصل کرده و دیگر نیاز به لوله کشی و وجود رادیاتور نخواهد بود. تامین شرایط مطلوب پرورشی باعث بهره وری بیشتر، افزایش راندمان تولید و در نتیجه دستیابی به حداکثر سود اقتصادی می گردد.

نصب کولر گازی می تواند علاوه بر فرایند خنک کننده، در سطوح متفاوتی نیز گرمایش تولید کند. مخصوصا واحد هایی که چه با سیستم پرمصرف،چه کم مصرف،ملزم به استفاده تهویه جهت خروج گردوغبار و یا بوی حاصل از تولید میباشند. از جدید ترین نوع سیستم های سرمایشی گرمایشی است که به عنوان بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی از آن نام می برند. لذا بهترین انتخاب برای لوله های گاز است. چنانچه محیط ساختمان شما گرم و شرجی است باید قبل از انتخاب سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب برای خانه خود، انواع آن و ویژگیهای هرکدام را بشناسید. اکونوپک یک نوع از جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که می تواند به عنوان بهترین سیستم گرمایش و سرمایش در اماکن بزرگ مانند سوله صنعتی و ورزشی که فضای بزرگی دارند، انتخاب شود. در صورتي که فن ها بزرگتر از حد نياز باشند ممکن است هوا مستقيما از دريچه هاي ورودي به طرف فن ها کشيده شده و تهويه مناسب انجام نگيرد و به همين ترتيب شکل و سايز دريچه هاي ورودي هوا نقش مهمي بر نحوه جريان هوا در سالن ايفا مي کنند .

آب سردی که از طرف چیلر به فن کویل ها پمپاژ می شود ، عمل سرمایش هوا و آب گرمی که از طرف بویلر موتورخانه پمپاژ می شود ، عمل گرمایش هوا را در فن کویل ها و هواساز ها انجام می دهد که نحوه کار این سیستم در متن چیلر هوا خنک به خوبی توضیح داده شده است. البته بهتر است که بگویم راه اندازی توسط نیروهای متخصص و کاردان باید انجام شود. 6. راه اندازی و کاربری آسان داکت اسپلیت ها. بدین ترتیب هوا بعد از سرد شدن و کاهش رطوبت از طریق داکت در اتاق های مختلف پخش می شود. در سیستم سرمایشی هوشمند، از کانال کشی های اضافی استفاده نمیشود و همین امر باعث میشود که در فضای ساختمان، صرفه جویی شود. معایب سیستم سرمایشی هوشمند در چیست؟ یک یونیت جدید HVAC چیزی نیست که بتوان آن را هر روز خرید، از این رو قبل از خرید باید حتماً اطلاعات لازم در مورد آن کسب نمود. فاقد سیستم مرکزی یا یونیت خارجی است. یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی ممکن است یک یا چند منطقه را پشتیبانی کند و تجهیزات اصلی آن در خارج از منطقههای سرویسدهی شده در یک مکان مرکزی مناسب چه در داخل، در بالا یا مجاور ساختمان قرار داشته باشد.

از مزایای آن میتوان اشغال شدن فضای کم در محیط داخلی ، مجهز به فن آوری تزریق بخار و مبدل حرارتی پیشرفته جهت افزایش بازده ، تصفیه هوای محیط با استفاده از فیلتر های اسپلیت مرکزی اشاره کرد. این سیستم مزایای فراوان دیگری نیز دارد که می توانید در متن مینی چیلر آن را مطالعه کنید. یکی از مهمترین مزایای سیستم های سرمایش و گرمایش برای واحدهای صنعتی این است که انعطاف پذیر هستند؛ به این مفهوم که می توان از آن ها برای شرایط هوایی گرم و خشک یا شرایط مرطوب و حتی آب و هوای معتدل استفاده کرد. سیستم های تهویه مطبوع یکی از پرکاربردترین سیستم های خنک کننده به لطف سیستم های خود هستند که می توانند محیط های بسته گرم و شرجی را در مدت کوتاهی خنک کنند. مدل های تهویه مطبوع بیشتر محصولات موثر خنک کننده محیطی هستند که کاربران در ماه های تابستان ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید