بهترین سیستم های سرمایشی گلخانه کدامند؟

معمولاً کلیه موتورها دارای یک سنسور مخصوص حرکت روغن در موتور میباشند که در صورت عدم تماس روغن موتور با آن فعال شده و باعث نمایش کد خطای ” موتور فاقد روغن میباشد ” و توقف عملکرد سیستم میشود . این دستگاه دارای یک شاخص به نام (EER) هستند که نشان میدهد نسبت به سرمای تولید شده، چه مقدار انرژی مصرف میکنند. خب در صورت اول خانه شما سرد خواهد شد و با دمای بیرون فرق آنچنانی نخواهد داشت و در صورت دوم هم مصرف انرژی شما افزایش خواهد یافت. به این صورت در مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهد شد. در صورتیکه متراژ ویلا زیاد باشد و دارای اتاق ها و قسمت های مختلف باشد، باید امکان تنظیم دمای جداگانه برای هر قسمت فراهم باشد، پس انتخاب دستگاهی که به صورت یک پارچه تمامی قسمت ها را گرم یا سرد میکند با صرفه و مناسب نیست. پس شما قبض هایی را پرداخت میکنید که هزینه آن بسیار به صرفه خواهد بود. همانطور که گفتیم هدف ما معرفی ۷ نوع از بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی بود. در این سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، برای رسیدن به دمای سطح مطلوب برای فرایند خنکسازی و گرمایش، لولهها با سطح بزرگ مجاور در تماس هستند.

علاوه بر موارد بالا، امکان استفاده از اجزای دیگر برای کاربریها و ظرفیتهای مختلف نیز وجود دارد. خب استفاده از این سیستم هوشمند، به شما کمک خواهد کرد که دیگر به صورت دستی دمای خانه را کنترل نکنید و به صورت اتوماتیک این امکان وجود داشته باشد. زیرا صدای محیط زیاد است و شاید صدای فن کویل دیگر چندان آزار دهنده نباشد. یک فن بزرگ نیز با دم هوا از اطراف کویل اب گرم هوا را گرم کرده و وارد سالن می کند این نحوه عملکرد برای گرمایش است برای سرمایش نیز کافیس است به جای کویل آب گرم یک کویل آب سرم در داخل یونیت هوا ساز نصب شود و با لوله کشی به چیلر وصل شود. هر چقدر آب در گردش داخل کولرهای آبی بیشتر باشد قدرت خنککنندگی آن هم بیشتر میشود. اما کولرهای آبی معایبی نیز دارند که بزرگترین آنها مصرف آب زیاد است. یکی از مسائلی که همیشه انسانها با آن درگیر بودهاند فراهم کردن هوای مطبوع و خنک است که از دیرباز به دنبال یافتن بهترین گزینه و راه حل مناسب بودهاند.

سیستم سرمایشی مه پاش مناسب برای کاهش دما در محیط ها می باشد و با توجه به عملکرد آسانی که دارد برای متراژ و مقیاس وسیع قابل استفاده هستند. همچنین در مواقع استارت موتور و مواقعی که موتور سرد است ( تازه شروع بکار نموده ) استفاده از نسبت بالاتر سوخت نسبت به هوا مطلوب میباشد .( در خودرو این کار با استفاده از ساسات انجام میگیرد ) . داکت اسپیلت در انواع وسایل گرمایشی دارای قیمت نسبتا بالایی است که معمولا در مکانهایی که رطوبت زیادی دارند، مورد استفاده قرار میگیرند. همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، نصب و استفاده از بهتری سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان و تهویه مطبوع (HVAC) برای راحتی ساکنان الزامی است. این سیستم میتواند مشکل سرمای شدید طبقات اول را نیز (به دلیل خالی بودن فضای زیرین) به گونهای موثر حل کند. نور مستقیم خورشید و دمای بالای حرارت می تواند خسارت زیادی به گیاهان گلخانه ای و باغ وارد کند.

با توجه به این که در این جریان سرمایشی هیچ اثری از باد نمی باشد، بنابراین هوای تازه و تصفیه شده ای نیز وجود ندارد و این ممکن است در محیط های شلوغ مشکل ایجاد کند. با داشتن این سیستم هوشمند سرمایشی و گرمایشی، میتوانید در خانه ای زندگی کنید که نه احساس سرما داشته باشید و نه گرما. از آنجا که در سالن های صنعتی ذرات معلق در هوا و گرد و غبار وجود دارد مشکلات عمده ای برای کارکنان به وجود می آورد که به کارگیری از این نوع سیستم سرمایشی می توان گرد و غبار را کاهش داد و دمای محیط را به حداقل رساند. داکت اسپیلتها انواع متفاوتی دارند که برخی از آنها بر روی دیوار نصب شده و برخی از آنها نیز بر روی پنجره نصب میشوند. امروزه با روی کار آمدن تکنولوژیهای مختلف، تقریباً انتخاب بهترین فاکتور برای سیستم سرمایشی خانگی سختتر شده است. علت اصلی صرفهجویی در مصرف انرژی از طریق استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش از سقف، دمای پایین گرم شدن آب است. زمانی که هوا گرم می شود برای اینکه گل ها و گیاهان فضای خانه (حیاط، تراس) خراب نشوند و از بین نرود با بکارگیری سیستم مه پاش در محیط باز می توان استفاده کرد که باعث کاهش حرارت از 10 درجه تا 12 درجه در فضای شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید