بهترین سیستم های سرمایشی گلخانه کدامند؟

البته هنوز بسیاری از این تکنولوژیهای معرفی شده به منظور کاهش مصرف انرژی در این سیستمها، تنها در مرحله مطالعه و بررسی باقی مانده اند تا بتوانند در آینده جایگزین سیستمهای جدید شوند. آب سطح خارجی پوشال بخار شده و آب جدید دوباره به درون پوشال جذب میشود. در حین تغییر حالت، مادهی خنک کننده گرما را جذب یا دفع میکند. پانلهای گرمایش و سرمایش در کف یا دیوارها یا سقفها قرار میگیرند و میتواند منبع گرمایش و سرمایش باشند. همان طور که گفتیم، یکی از تکنولوژیهایی که منجر به کاهش مصرف برق در سیستمهای سرمایشی شده است، VRF نام دارد که میتواند جریان مبرد را کنترل کند. همین امر میتواند باعث خراب شدن حال کسانی شود که حساسیت و آلرژی دارند. اطلاعات فوق با یک سیستم تایمری نیز تلفیق شده و در صورت محقق شدن محدودیت های دمائی و زمانی موتور زیر بار میرود . سپس به مدت 10 ثانیه جهت استراحت و خنک شدن استارت خاموش میشود ، سپس 7 ثانیه استارت میزند و مجدداً 10 ثانیه خاموش میشود و برای سومین بار و به مدت 7 ثانیه استارت میزند . مخصوصا واحد هایی که چه با سیستم پرمصرف،چه کم مصرف،ملزم به استفاده تهویه جهت خروج گردوغبار و یا بوی حاصل از تولید میباشند.

سیستمهای سرمایشی بر اساس نوع و مدل قیمت گذاری میشوند جهت اطلاع و مشاوره درمورد سرویس و نگهداری و قیمت سیستمهای سرمایشی میتوانید با ما تماس بگیرید. در استفاده از سیستم پنجره کناری، بایستی محل پنجره با توری پوشانده شود تا آفات وارد گلخانه نشوند (تریپس: کمتر از ۱۹/. شاید هزینه انرژی مصرفی پکیج نسبت به بخاری بالاتر باشد،اما به خاطر حذف مسیر لولهکشی آب،حذف پمپ آب و استقلال در مصرف هر واحد نسبت به موتورخانه بسیار به صرفهتر است.ضمن اینکه هم هزینه تعمیر و نگهداری این سیستم از موتورخانه کمتر است و هم برای تعمیر آن دردسر کمتری خواهید کشید.در واقع پکیج یکی از بهترین سیستمهای گرمایشی حال حاضر بازار و جایگزینی مناسب برای سیستم موتورخانه محسوب میشود. سیستم های پکیج برای کنترل قدرت چرخش هوا توسط فن، دارای یک تا سه فرمان جداگانه می باشند که با نام های تک دور و سه دور شناخته می شوند. سیستم باز و بسته کردن پرده سایه بان، یک مکانیزم رفت و برگشتی است که توسط یک موتور سه فاز و گیربکس نسبتا قوی صورت می گیرد.

اطلاعات مربوط به دمای موتور از سنسور دمای آب موتور بدست میآید . این دستگاه از گاز شهری به عنوان سوخت اصلی استفاده می کند و این گاز در یک موتور شعله ور می سوزد و به گردش در می آید و به سوی فن کویل های تعبیه شده در سازه هدایت می شود. فن کویل چگونه کار می کند ؟ فن کویل از دو قطعه فن و کویل تشکیل شده است که فن دمنده هوا و کویل نیز تبادل هوا را انجام میدهد. هر چقدر که قدرت سرمایشی دستگاه تهویه هوا بیشتر باشد، اثر سرمایشی آن نیز بالاتر خواهد بود. از آنجایی که سیستمهای سرمایشی اغلب به دلیل مصرف بالای برق، پر هزینه هستند، شاید بد نباشد با مقایسه سیستمهای سرمایشی ، کم مصرفترین آن را انتخاب نمایید. در مقایسه سیستمهای سرمایشی باید بگوییم که یکی از بهترین آنها، سیستمهای GH مخفف شده عبارت Gas-engine driven Heat Pump است، مقرون به صرفهترین سیستم را برای واحدهای متوسط اداری، تجاری، مسکونی و سایر را فراهم میسازد چرا که این سیستم به کمپرسورهای سرعت متغیر مجهز است.

در نتیجه سیستمهای GH در مقایسه با سایر سیستمها برق کمتری مصرف میکنند. به همین دلیل بسیاری از افراد در روزهای گرم تابستانی با مقایسه سیستمهای سرمایشی و در روزهای سرد با انتخاب بهترین سیستمهای گرمایشی بر آن هستند تا میزان مصرف انرژی را تا حد امکان کاهش دهند. در مقایسه با چیلرها، این سیستم از سرعت بالاتری در نصب برخوردار است و این به معنای کاهش هزینههای اجرا و نصب خواهد بود. هر چه قدر که سیستم سرمایشی خریداری شده انرژی کمتری مصرف کند، هزینههای سرمایشی ساختمان شما نیز کاهش پیدا خواهند کرد. در ادامهی مطلب شما را با دو نوع سیستم سرمایشی اصلی و پر کارآمد سیستمهای سرمایشی و نحوهی کار آنها آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب با آنها آشنا خواهید شد تا در نهایت بتوانید کم مصرف ترین سیستم سرمایشی را انتخاب نمایید. در دنیای امروز مسئله مصرف انرژی یکی از مسائل مهم است که طراحان ساختمانها باید توجه زیادی به آن داشته باشند. همانطور که از نام آن مشخص است، در پنجره یا با ایجاد سوراخ در دیوار نصب می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید