بهترین سیستم های سرمایشی و کم مصرف در سال 2022 – مجله آریاهوشمند

طبیعی است که مدلهای اینورتر قیمتشان به مراتب بالاتر است و باید این موضوع را در نظر بگیرید. در اين سيستم دريچه هاي ورودي هوا و خروجي هوا جهت کنترل ميزان تهويه قابل تنظيم هستند .تهويه طبيعي سالنها بر اساس اختلاف وزن هواي سرد و هواي گرم صورت مي گيرد يعني هواي گرم از هواي سرد سبک تر است و به طرف بالا حرکت مي کند و از دريچه هاي خروجي سقف خارج مي گردد و هواي سرد از طريق دريچه هاي جانبي به داخل سالن کشيده مي گردد در ضمن اگر در منطقه باد وجود داشته باشد به تهويه سالن کمک ميکند .از محاسن اين سيستم تهويه بدون مصرف انرژي انجام مي گيرد . به طور نمونه یک واحد صنعتی تولید کننده ظروف شیشه ای که دارای کوره با درجه حرارت بالا می باشد به فرض استقرار در مناطق سردسیر هم سیستم گرمایشی فعالی ندارد. به طور مثال برای بویلرها مشخص شود که با چه نوع سوختی کار می کنند. از انواع این سیستمها میتوان به دیگ آب گرم،دیگ بخار،کوره هوای گرم، انواع چیلر و مینیچیلر اشاره کرد. یکی از این امکانات، سیستم سرمایشی مناسب اسب. یونیت هیتر از تعدادی کویل و فن تشکیل شده است، در این سیستم آب سرد توسط چیلر وارد کویل می شود و هوا توسط فن به اطراف کویل دمیده می شود.

تولید هوای خنک از این طریق موجب میشود تا در کنار خنکی که در هوا به وجود میآید، رطوبت نیز دریافت شود پس گزینه خوبی برای مناطقی با آب و هوای خشک است. علاوه، نوع صنعت و استفاده از ماشین آلات خاص نیز در تعیین سیستم گرمایشی موثر است. میتوان چنین گفت که دستگاه چیلر به عنوان وسیلهای مناسب و کارآمد برای خنک کردن قطعات مولد گرما و تجهیزات تهویه مطبوع مانند دستگاه های پردازش لیزری و دستگاههای گرمایشی است. استفاده از سیستم های سرمایش از کف در ساختمان از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه است و هزینه مصرف انرژی را پایین می آورد. تولید هوای خنک از این طریق موجب میشود تا در کنار خنکی که در هوا به وجود میآید، رطوبت نیز دریافت شود به همین دلیل هم این نوع از سیستم سرمایشی برای خانه، گزینه خوبی برای مناطقی با آب و هوای خشک است. انتخاب سیستم بعداز در نظر گرفتن تمامی عوامل بالا ، اولین قدم در هنگام انتخاب سیستم ، محاسبه ظرفیت های مورد نیاز و طبقه بندی فضاهای داخل ساختمان است . با توجه به این که در گرمای تابستان خود موتور نیز برای خنک شدن از بخش عمده ای از توان خنک کنندگی سیستم خنک کننده خود استفاده میکند ظرفیت محدودی برای این منظور باقی میماند ولی اگر از مکانیزم تولید آب گرم بهداشتی استفاده شود این روش برای بالا بردن توان تحمل سیستم میتواند مفید باشد .

بالا بودن مصرف برق هر واحد ساختمان این کولرها چون از برق تک فاز خانگی استفاده میکنند، هزینه برق ماهیانهی زیادی به ساکنین تحمیل میکند. پکیج ها حجم بسیار کمی دارند به همین علت فضای زیادی را اشغال نمیکنند. پس از تبدیل بخار به آب، مجدداً آب به دیگ بر می گردد. هر دستگاه کولر گازی از چهار جزء اصلی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط یا لوله مویی تشکیل میشود. سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند چگونه باعث صرفهجویی در هزینهها میشود؟ در این مرحله گرمای اتاق به مایع منتقل شده و آن را تبخیر میکند، با انجام این فرایند اتاق خنک میشود؛ در نهایت گاز ناشی از تبخیر باز به کمپرسور منتقل میشود و این فرایند تکرار میشود. یک سیستم سرمایش خوب در گلخانه باعث می شود تا دمای مناسب و خنک برای محصولات و گیاههان مختلف تامین شود. امروزه وسایل و تجهیزات گوناگونی برای تامین دمای مناسب گلخانه وجود دارد.

مقدار انتقال گرما بستگی به جنس و وزن مخصوص جسم جامد دارد. ۳-هدایت: در این نوع انتقال، گرما به وسیله جسم جامد حرکت می کند. ۱-دستگاه های هوای گرم: این دستگاه ها با سیستم کوره ای هوا را گرم کرده و به وسیله کانال های فلزی و یا داکت های مخصوص و بعضاً تحت فشار، هوای گرم را به بخش های مختلف محیط پخش می کنند. ۳-دستگاه گرمکن با بخار: این دستگاه با استفاده از مشعل و دیگ، آب را تبدیل به بخار کرده و بخار گرم را به وسیله لوله به رادیاتورها انتقال می دهد. این سیستم مصرف برق بالایی دارد. سیستم سرمایش گلخانه چیست و چه کاربردی دارد؟ این مدل از سیستم های سرمایشی محیط کمی را اشغال می کنند. یونیت هیترها دو مدل دیواری و زمینی دارند. در واقع ما در داخل موتورخانه دو نوع آب داریم: نوع اول آب داخل خود سیستم موتورخانه ( که سیاه رنگ و غیر قابل نوشیدن است) و نوع دوم آب شرب منازل و ساختمان است که شیر آلات بهداشتی خارج می شود. تهویه با دو مجرای ورودی و خروجی در تابستان هوای گرم و مرطوب را به خارج جریان داده و تهویه مناسب را از مجرای ورودی با هوای خنک و مرطوب دوباره وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید