بهترین سیستم های سرمایشی و کم مصرف در سال 2022 – مجله آریاهوشمند

با توجه به همین امر و ضرورت استفاده از سیستم های سرمایشی، شرکت های بسیاری در خصوص طراحی و ساخت این سری از تجهیزات فعالیت گسترده ای داشته و سالانه دستگاهای مختلفی با کاربری و موقعیت نصب های متفاوت تولید و به بازار ارائه می نمایند. یادتان باشد سرویس و راهاندازی سیستمهای سرمایشی یک امر ضروری قبل از روشن کردن این تجهیزات در فصل تابستان است. وقتی وسیلهای برای چند ماه خاموش بوده، بهتر است قبل از شروع به کار آن، مواردی همچون روغنکاری و سرویسکاری انجام شود تا آماده فعالیت در طول فصل گرما باشد. در سیستم گرمایشی تابشی میتوان مسیر گرما را کنترل کرد. از بهترین نوع اسپلیت با قیمت مناسب در بازار ایران می توان به اسپلیت ایران رادیاتور اشاره کرد. آب سرد شده توسط یک دستگاه دیگر در این لوله ها جاری می شود و یک فن با دمیدن در هوای اطراف این لوله ها، هوای سرد را درون گلخانه پخش می نماید.

داکت اسپلیت قابلیت تولید هوای گرم و سرد را دارد در حقیقت با خرید یک دستگاه به راحتی می توانید دمای محیط خود را در فصل های مختلف سال تنظیم نمایید. تهویه یا مولد یا هواساز همانطور که از اسمش پیدا و مشخص است وظیفه ی تولید هوا را بر عهده دارد که به دو صورت هوای گرم و هوای سرد قابل تولید می باشد برای محیط مد نظر. داکت اسپلیت دارای یک یونیت داخلی و خارجی می باشد که یونیت داخلی آن در سقف نصب می شود و فضای بسیار کمی از محیط را اشغال می کند. این کویل هوای محیط را وارد یونیت داخلی داکت اسپلیت می کند سپس هوای وارد شده با قرار گرفتن در مجاورت آب گرمی که توسط پکیج یا موتورخانه تولید شده گرم میشود. امروزه با توجه به اهمیت موضوع گرم شدن کره زمین، حفاظت از محیط زیست و استفاده بهینه از انرژی، علاوه بر قدرت و قیمت وسایل گرمکننده و خنککننده، باید متناسب با نیاز هر ساختمان، مناسب ترین دستگاه ممکن از نظر قیمت، مصرف انرژی، برآورده کردن نیازهای اساسی دمایی و رطوبتی و غیره را انتخاب کرد. البته همانطور که کولر گازی خنکای بسیار مطبوعی تولید میکند، مصرف برق آن نیز بالاست و ممکن است در آخر ماه مجبور به پرداخت پول برق زیادی باشید.

زیرا کولرهای در طول زمستان خاموش بودهاند و ممکن است در این مدت با مشکلاتی ازجمله قطع شدن سیم، پاره شدن لولهها و از این قبیل موارد مواجه شده باشند. از جنبه نحوه کارکرد، سیستم اسپلیت مرکزی VRF و همچنین GHP مانند کولرهای گازی میباشند با این تفاوت که یک یونیت بیرونی بزرگ با ظرفیت بالا را شامل شده و یونیتهای داخلی متعدد به آن متصل میشوند. اساس کـار خنـک کننده های رطوبتی بدین صورت است که پدهای سلولزی به صورت عمـودی روی دیـوار عرضی یا طولی گلخانه تعبیه شده و با ریخـتن مـداوم آب روی آنهـا، به وسـیله پمپ مرطوب میگردند. در شرایط آب و هوای مختلف چه خشک و چه مرطوب بالاترین کارایی را دارند. کولر آبی یکی از پرکاربردترین انواع کولر است که برای هوای خشک تهران بسیار مناسب است. این محصول که برای خنک کردن ساختمان آب را در پوشالهای خود جاری میکند، برای آبوهوای خشک بسیار مناسب است.

بدین معنی که برای سرمایش چندین واحد یا چندین بخش از یک ساختمان بزرگ از چیلر استفاده می شود که نوع چیلر تراکمی هوا خنک (نسبت به نوع آب خنک و نیز جذبی) مزایا و کاربرد بیشتری دارد. اجزا و دستگاه این سیستم در میان سسیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی اغلب در سقف نصب می شود و این سیستم فقط عمل گرمایش سالن های بزرگ یا گرم کردن انبارها را به عهده دارد. این دستگاه در میان سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی بسیار شبیه به دستگاه های ایر واشر و زنت می باشد به طوریکه فقط سیستم گرمایش آن متفاوت است. در این مقاله قصد داریم انواع سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی در محیط های بزرگ را بررسی و معرفی نماییم. سپس با عبور از کندانسور تبدیل به مایع شده و زمانی که وارد یونیت داخلی می شود مجدداً تبدیل به گاز شده که این گاز دمای هوای محیط را کاهش می دهد. به عنوان مثال اگر فضای بسیار کمی برای اجرای شبکه کانال در ساختمان وجود داشته باشد استفاده از سیستم های تمام هوا تا حد زیادی با محدودیت روبه رو می شود . یکی از مزیتهای استفاده از فن کویل در سیستمهای تهویه مطبوع، عدم نیاز به کانال کشیهای زیاد (به جز مدلهای دارای کانال کشی) و همچنین انعطافپذیری در طراحی و سادگی آنها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید