بهترین سیستم های سرمایشی و کم مصرف در سال 2022 – مجله آریاهوشمند

هیت پمپ سرد و گرم با منبع انرژی هوا (Air Source Heat Pump) که با مکانیزم و عملکرد اسپلیت طراحی شده است اما در مقایسه با اسپلیت یا سیستم های سرمایشی مشابه تا 75% در مصرف انرژی برق صرفه جویی کرده و بدلیل اینکه حدود 4/3 انرژی لازم را از هوای محیط جذب میکند این قابلیت را دارد که در مصرف انرژی به شکل چشمگیری صرفه جویی کند . به طور کلی، استفاده از این کولرها برای افراد دارای آسم یا دیگر بیماریهای تنفسی توصیه نمیشود. در ادامه مطلب تعدادی از مهمترین مزایای سیستم سرمایش گرمایش برای خانه و دیگر مکانها را شرح دادهایم که میتوانید با مطالعه این مزایا به اهمیت این سیستم هوشمند در مصرف انرژی زندگی راحت پی ببرید. بدین معنی که برای سرمایش چندین واحد یا چندین بخش از یک ساختمان بزرگ از چیلر استفاده می شود که نوع چیلر تراکمی هوا خنک (نسبت به نوع آب خنک و نیز جذبی) مزایا و کاربرد بیشتری دارد.

از انواع کولر گازی میتوان به انواع مختلف کولرهای اسپلیت اشاره کرد که در ادامه جدیدترین و بهینهترین نوع آن را بررسی میکنیم. چیلر ها از نظر شیوه خنک کردن مایع به دو نوع چیلر های تراکمی و چیلر های جذبی تقسیم می گردند. یونیت داخلی نیز هوای گرم فضای داخلی را گرفته و پس از خنک کردن دوباره آن را به فضای داخلی پس میفرستد. برای انتخاب بهترین یونیت برای خانه خود باید تمام جوانب را باید در نظر بگیرید. از نکات قابل توجه هنگام خرید بهترین سیستم های سرمایشی ساختمان علاوه بر ظرفیت مناسب دستگاه، گارانتی اصلی با خدمات پس از فروش نیز باید توجه نمود. در هر حال این سیستم سرمایشی مزایا و معایب خاص خودش را داد که با شناخت آن میتواند بهترین انتخاب را پیش روی خود قرار دهید. اینجاست که سیستم هوشمند ساختمان یا همان ساختمان هوشمند bms کنترل همه چیز را در دست گرفته و با سرمایش یا گرمایش فضا دمای ایدهآل را تأمین میکند. سیستم سرمایشی ساختمان دقیقا مشابه با سیستم گرمایشی است، در این سیستم همانند سیستم گرمایشی که برای تولید آب گرم از دیگ یا بویلر استفاده می کردیم، اینجا از چیلر برای تولید آب سرد استفاده می کنیم. با داشتن این سیستم هوشمند سرمایشی و گرمایشی، میتوانید در خانه ای زندگی کنید که نه احساس سرما داشته باشید و نه گرما.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه هایی که با انرژی های متفاوت از جمله برق کار می کند، سرمایش محیط زندگی دیگر کار سختی نیست. با سیستم سرمایش گرمایش هوشمند روزها قبل از اینکه صبح از خواب بیدار شوید، خانه هوشمند شما کار خود را آغاز میکند تا ایدهآلترین دما را برای ساعات مختلف روز شما فراهم سازد تا زمستانی گرم و تابستانی خنک و دلچسب را تجربه کنید. اگر به دنبال سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند در ساختمان – برج – ویلا و یا محل کار خودتان هستید میتوانید نام مرکز هوشمند سازی آرات را در اینترنت جستجو کنید. هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش به این ترتیب علاوه بر ایجاد آسایش و راحتی در صرفهجویی در مصرف انرژی و کاهش هزینههای آن نیز موثر است. در ساختمانهای بسیار مرتفع غیر قابل استفاده است: در ساختمانهای بسیاربلند به دلیل طولانی بودن فاصله پشت بام تا منازل مورد استفاده قرار نمیگیرند. به همین دلیل اکثر مالکین و مهندسین ساختمانی ترجیح میدهند از چیلرهای جذبی استفاده کنند. اما دلیل استفاده از چیلر، جوابگویی بالای آن برای محیط های بزرگ مانند برج ها و ساختمان های بالای پنج طبقه بوده و پیچیدگی سیستم فقط در خود چیلر خلاصه شده و لوله کشی ها و دستگاه های داخلی ( فن کوئل ها و هواساز ها) بسیار ساده هستند.چیلر ها دارای تابلو کنترل های بسیار مجهزی هستند که از PLC های اختصاصی استفاده می کنند و بدین شکل کنترل کل سیستم سرمایشی یک ساختمان به آسانی در دستان شماست.

از یک لوله بزرگ تشکیل شده اند که انشعابات زیادی از روی آن ها گرفته می شود و هر کدام با توجه میزان مصرف، سایز لوله متفاوتی دارند. دو لوله رفت و برگشت دیگ، یک لوله پر کن، یک لوله سر ریز و یک لوله تخلیه روی آن نصب می شود. در چیلر های تراکمی از انرژی برق و در چیلر های جذبی از انرژی های حرارتی و سوختی برای ایجاد برودت و سرما استفاده می شود. فراموش نکنید که برای تامین سرمایش صرفا” استفاده از یک سیستم تراکمی مد نظر قرار می گیرد. وظیفه این دسته از پمپ ها تامین فشار نیست بلکه این پمپ ها ایجاد گردش بیشتر و افزایش انتفال حرارت را دارند. به طور کلی سیستم های مه پاش فشار پایین (کمتر از 5 پی سی آی) نسبت به فشار بالا (بیشتر از 200 پی سی آی) به نگهد اری کمتری نیاز دارند. آب تقطیر شده در اوپراتور حرارت مورد نیاز را از کویل های سیستم تهویه که معمولا آب است میگیرد و به بخار تبدیل میشود. در این نوشته از ساختمانچی به موارد بسیار مهم برای خرید سیستم های تهویه اشاره شده است. به این مفهوم که هر مینی چیلر (معمولا با ظرفیت های برودتی ۲ تا ۱۰ تن تبرید) را می توان به چندین فن کویل از یک واحد ساختمان نصب و دمای هوای هر فن کویل را نیز مستقلا تنظیم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید