بهترین سیستم سرمایشی خانگی در فصل تابستان

به این ترتیب در یک ساختمان، یک واحد چیلر و موتورخانه، آب مورد نیاز برای فن کویلهای نصب شده در تمامی قسمتها را تامین میکند. جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم دارای تنوع زیادی شده اند که قادر به بر طرف کردن تمامی نیازهای مصرف کنندگان می باشند و امکانات ویژه ای را به همراه دارند. یکی دیگر از سیستم گرمایشی خانگی در فصل گرما کولرهای گازی هستند که استفاده از آنها در شرایط جغرافیایی مختلف روز به روز در حال افزایش است. این سیستمها گرمای مورد نیاز در فصل زمستان و سرمای لازم برای تابستان را فراهم میکنند و حضور آنها در ساختمان الزامی است. طراحی ساختمان موقعیت محل ملاحظات اقتصادی ودر دسترس بودن تجهیزات نیازهای فضای داخل و بارهای مربوط نیاز های خاص کارفرما طراحی ساختمان طراحی ساختمان تاثیر به سزایی بر انتخاب سیستم تهویه مطبوع و ملاحظات مربوط به آن دارد . سیستمهای تهویه مطبوع مرکزی: منظور از مرکزی این است که تجهیزات مولد گرما و سرما در مکانی بیرون از فضای تهویه شونده مانند موتورخانه یا روی بام، نصب میشوند. سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، سیستمهای تهویه مطبوع در مدلها و انواع مختلف، همه جزء تجهیزات ضروری برای ساختمانها هستند.

افزایش قیمت انرژی باعث شده تا پیمانکاران به دنبال انواع سیستمهای تهویه مطبوع با مصرف کم باشند و همچنین به دلیل پیشرفت تکنولوژی استفاده از سیستمهای جدید گرمایش و سرمایش در ساختمان امری اجتناب ناپذیر است. که به عنوان تبادل کننده حرارتی بین آب گرم و هوای درون ساختمان کاربرد دارند. داکت اسپلیت به گونه ای طراحی شده است که می تواند از هوای برگشت داده شده دوباره استفاده کند و از این طریق راندمان کاری دستگاه افزایش می یابد. از آنجا که تعمیرات اساسی و جایگزینی دستگاه ها هزینه زیادی دارد، سرویس و تمیز کردن منظم و دائمی این سیستم ها بسیار مهم است. اسپلیت (Split) نوعی کولر گازی است که هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک به داخل برمی گرداند این کار تا جایی اتفاق می افتد که ترموستات به دمای دلخواه برسد. بنابراین در این روش تبخیر آب از سطوح مرطوب مصنوعی در گلخانه موجب کاهش درجه حرارت محیط گلخانه می گردد.

این سیستمها در صنایعی چون کارخانجات نساجی، کاغذسازی، تولید شیرینی، واحدهای صنعتی چاپ و عکاسی کاربرد دارند. سیستم پد و فن در مرغداری ها نیز کاربرد دارد. در کولر گازی اسپلیت به دلیل دوبخشی بودن سیستم میتوان آن را برای مکانهایی با مساحت بزرگ نیز به کار برد. تعداد هوا ساز ها باید با توجه به مساحت سوله و یا سالن مد نظر تعیین شود. موقعیت محل موقعیت محلی که سازه در آن قرار دارد تعیین کننده عواملی مختلفی است که اصلی ترین آن شرایط آب و هوایی است . از کاربردهای سیستمهای سرمایشی باید گفت که مهم ترین کاربرد این سیستمها خنک و سرد کردن محیط به صورت یکنواخت است. 2. در صورت تغییر معماری امکان تغییر جای یونیت داخلی وجود ندارد زیرا با کوچکترین تغییر فشار درون شاخهها به هم میریزد و باعث اختلال در تولید سرمایش در تمام یونیتهای داخلی میشود. اساس کـار خنـک کننده های رطوبتی بدین صورت است که پدهای سلولزی به صورت عمـودی روی دیـوار عرضی یا طولی گلخانه تعبیه شده و با ریخـتن مـداوم آب روی آنهـا، به وسـیله پمپ مرطوب میگردند.

اولین اقدام برای ساخت سیستمهای سرمایشی در سال 1880 میلادی بود که یک سیستم تهویه هوا ساخته شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. انواع سیستمهای تهویهای قبلی جزء سیستمهای هوایی با حجم ثابت هستند. بهتر است قبل از انتخاب سیستم یا دستگاه سرمایشی و گرمایشی مناسب برای خانه خود، انواع آن و ویژگیهای هرکدام را بشناسید و بعد دست به خرید بزنید. انرژی وارد شده در کولر گازی برق است و در گذشته مصرف برق بالایی داشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود کمپرسورهای کم مصرف در بازار توانستهاند رده انرژی را به معنای بازدهی بالا به دست بیاورند. به این ترتیب دیگر نیازی به نصب فن کویل جداگانه در هر اتاق وجود نخواهد داشت. این کولرها بشدت مناسب مناطق با آب و هوای خشک هستند. وسیله ای است که از طریق تبخیر آب هوا را خنک نگه داشته و آب توسط الکترو پمپ به بالای پوشال انتقال داده می شود و آنرا خیس نگه میدارد و نسبت زیادی از گرما را با استفاده از تبخیر آب جذب میکند و این امر باعث خنک نگه داشتن هوای داخل کولر میباشد این هوای خنک توسط کانال کولر با رطوبت وارد محیط میشود. 2. جذبی: در سیستم سرمایشی چیلر جذبی به جای استفاده از کمپرسور از جذب کننده و مولد حرارتی استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید