بهترین سیستم سرمایشی برای خانه چیست – معماری و زندگی

یکی از انواع سیستم سرمایشی برای خانه، فن کوئلها هستند که در میان سیستمهای خنک کننده خانگی محبوبیت بسیاری دارند. فن کوئل دیواری، بر روی دیوار نصب میشود و جریان سرما یا گرما را به صورت موازی انجام میدهد. در فن کویل ها گرمایش و هم چنین سرمایش به صورت یکنواخت در محیط انتشار یافته و کاملا” هوا را مطبوع می کنند. این دستگاه از گاز شهری به عنوان سوخت اصلی استفاده می کند و این گاز در یک موتور شعله ور می سوزد و به گردش در می آید و به سوی فن کویل های تعبیه شده در سازه هدایت می شود. چرا که پاشیدن قطرات بسیار ریز آب در مسیر هوا عمل سرمایش به صورت تبخیری انجام می شود. سیستم سرمایشی وی ار اف از سیستم سرمایشی جدید خانگی است که برای تهویه مطبوع استفاده میشود و به صورت یکپارچه برای گرمایش و سرمایش از آن استفاده میشود. این روزها فن کوئل سقفی به عنوان سیستم سرمایش از سقف جایگاه خوبی را در بین انواع سیستم های سرمایشی بدست اورده است. سیستم با اندازه گیری دما و فشار مبرد خروجی از کمپرسور ( با داشتن دما ، فشار قابل محاسبه میباشد ) حدود فشار و دمای مبرد ورودی به کمپرسور را محاسبه کرده و میزان فن مورد نیاز را روشن میکند .

سیستم سرمایشی چیلر به دو نوع تراکمی و جذبی تقسیم میشود که در نوع سیستم سرمایشی چیلر تراکمی، نیروی محرک توسط الکتریسیته تامین شده و گاز مورد نیاز از طریق کمپرسور متراکم شده و این گاز به کندانسور وارد و به وسیله آب و هوای محیط خنک شده و در نهایت به مایع تبدیل میشود. نیروی برق، گاز را در کمپرسور متراکم کرده و آن را به سمت کندانسور سوق میدهد. اما در سیستم سرمایشی چیلر جذبی به جای استفاده از کمپرسور از جذب کننده و مولد حرارتی استفاده میشود. عملکرد این سیستم مشابه سیستم سرمایشی چیلر است اما در سیستم وی ار اف آبی برای خنک کردن وجود ندارد و در مدار آن به جای آب از گاز فریون برای انتقال انرژی میان یونیت خارجی و داخلی استفاده میشود. برای خرید و نصب مینی چیلر می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید. 7. امکان لوله کشی کل سیستم تا 1000 متر و ارتفاع 110 متر که مناسب برای ساختمان های بلندمرتبه می باشد. این وسیله بر خلاف کولرهای آبی و گازی و سایر سیستمهای سرمایشی فاقد بخش خارجی بوده و در کل یک سیستم یکپارچه است.

4- هزینه راه اندازی در مقایسه با سایر انواع بسیار کمتر است. 6- آلودگی صوتی به مراتب کمتری در مقایسه با سایر انواع ایجاد میکنند. 6- سر و صدای کمتری نسبت کولرهای آبی و گازی دارند. به طور کلی سیستم های مه پاش فشار پایین (کمتر از 5 پی سی آی) نسبت به فشار بالا (بیشتر از 200 پی سی آی) به نگهد اری کمتری نیاز دارند. 8- نسبت به کولر گازی مصرف برق کمتر و پوشش دهی بیشتری دارد. 3- هزینه نصب و راه اندازی نسبت به کولرهای آبی به مراتب بیشتر است. در کدام بخش خانه هدر رفت و اتلاف انرژی بیشتر است؟ کدام سیستم گرمایشی برای ویلای شمال بهتر است؟ این روزها رشد و پیشرفت تکنولوژی و اختراعات متنوع و به دنبال آن ایجاد تنوع در محصولات سرمایشی حق انتخاب بیشتری را به مصرف کنندگان داده تا بر اساس هزینه و راندمان مصرفی هر کدام بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

5. هزینه بالا تعمیر در صورت نشت گاز مبرد: این سیستمها در صورت بروز نشت گازهای مبرد و یا اتمام آن هزینه بالایی باید پرداخت شود تا مجددا آن را شارژ کنید. به عنوان مثال اگر فضای بسیار کمی برای اجرای شبکه کانال در ساختمان وجود داشته باشد استفاده از سیستم های تمام هوا تا حد زیادی با محدودیت روبه رو می شود . و زندگی واقعا دشوار می شود. در کولرها دستگاهی که مبرد را بخار می کند همانند یخچال است. پاسخ به هر یک از سؤالات بالا میتواند بهترین سیستم سرمایشی متناسب با خانه شما را دگرگون کند. در این مقاله قصد داریم که شما را در انتخاب بهترین نوع سیستم سرمایشی برای خانه خود راهنمایی کنیم. با تشکر ازشما که با خواندن این مقاله ما را همراهی میفرمایید. حال با قسمت های مختلف یک سیستم HVAC و کارکردهایشان آشنا میشویم. از آنجایی که در داکت اسپلیت ها رادیاتور و کانال کشی عمودی وجود ندارد، به لحاظ هزینه مقرون به صرفه بوده و نیاز به وجود سرویس کار جهت نگهداری از این سیستم حذف شده و حتی می توان از آنها در فضاهای کوچک، ساختمان های در حال بازسازی و … بر روی شیشه این رادیاتورها می توان به صورت سفارشی تصویر دلخواه را حک کرد و از زیبایی آن لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید