بهترین سیستم سرمایشی برای خانه چیست – معماری و زندگی

این کولرها به تازگی به بازار آمده و محبوبیت زیادی پیدا کردهاند. شما می توانید یک یونیت جدید خریداری کنید اما قبل از اینکه بخواهید هزینه صرف کنید بهتر است عیب و ایراد سیستم را پیدا نمائید. بنابراین قبل از اقدام به خرید سیستم جدید بهتر است ممیزی انرژی از شرکت های مربوطه دریافت نمائید. قبل از اینکه نسبت به انتخاب و خرید سیستم های گرمایشی و سرمایشی اقدام نمائید بهتر است با یکسری اطلاعات ضروری آشنا شوید. میزان اختلاط سوخت و هوا با توجه به نوع سوخت مقدار متفاوتی میباشد . چیلر های تک اثره دارای سه دسته بوده که نحوه کار هر سه گروه شبیه به هم می باشد و دارای حداقل یک مولد حرارتی بوده و ضریب عملکرد این نوع چیلر ها بین ۶/۰ الی ۸/۰ می باشد. ترموستاتهای هوشمند به لطف سازگاری با تکنولوژی فرمان صوتی مانند الکسای آمازون میتوانند با فرمان صوتی فعال شوند. این ترموستاتها میتوانند در ترکیب با سنسورهای خود یاد بگیرند چه وقتی افراد فعال هستند و چه زمانی نیاز دارند سیستم سرمایش و گرمایش روشن باشد و به این ترتیب تغییرات را متناسب با آن اعمال کنند. زمانی که برنامه و زمانبندی شما متفاوت است، ترموستات هوشمند به طور خودکار با آن سازگار میشود و زمانهایی که در خانه نیستید در گرمایش و سرمایش صرفهجویی میکند.

فرایند انتقال گرماً عمدتا توسط فرآیند تابش از طریق صفحات تابشی و همینطور در حالت همرفت طبیعی بین هوا و صفحات انجام میشود. انتقال قوای محرکه نیز توسط ریل های دندانه دار بلند و چرخ دنده ها و نیز لوله های کشنده انجام می پذیرد. اجرای این سیستم هیچ محدودیتی از نظر مساحت و شکل فضای موجود ندارد و می توان در کوچک ترین و بزرگ ترین ساختمان ها نیز از این سیستم استفاده نمود. تعداد هوا ساز ها باید با توجه به مساحت سوله و یا سالن مد نظر تعیین شود. از انواع این سیستمها میتوان به دیگ آب گرم، دیگ بخار، کوره هوای گرم، انواع چیلر و مینیچیلر اشاره کرد. تنها ایرادی که میتوان از فن کویلها گرفت، نداشتن گردش هوا است. مثلا کولر آبی که نه تنها رطوبت محیط را کاهش نمیدهد بلکه بر آن می افزاید انتخاب مناسبی برای محیط های مرطوب مثل شمال نمی باشد. چیلر دستگاهی است که موجب کاهش رطوبت محیط می شود و جزو کم صدا ترین سیستم های ممکن است. این چیلرها صدای کمتری نسبت به چیلرهای جذبی ایجاد میکنند و مصرف برق آنها بسیار کم است. شوفاژ یا حرارت مرکزی سیستمی است که به منظور تولید گرما در منازل و ویلا استفاده میشود.

در این سیستم گرمایشی، گرما در شوفاژ خانه تولید می شود و به وسیله لوله های رفت و برگشت به رادیاتورها در دیگر نقاط ساختمان منتقل میشود. این سیستم ممکن است به کانالهای متعدد متصل شده و در یک منطقه، یک دستگاه با ظرفیت و اندازه بزرگ تعبیه میشود. ترموستاتهای هوشمند متصل به وایفای علاوه بر امکان کنترل از راه دور به شما امکان میدهند تا برنامهریزی سرمایش و گرمایش را مستقیما از طریق اپلیکیشن آن انجام دهید. سیستمهای خنک کننده خانگی از کولر گرفته تا چیلر مزایا و معایب خاص خود را دارد. کولرهای گازی که از نوع قابل حمل هستند در فروشگاهها به کار گرفته میشوند و مناسب فضاهای خانگی نیستند. نوع سرمادهی یا گرمابخشی فن کویلها بسیار دلنشین و مطبوع بوده و برای محیطهای خانگی یا سازمانی بسیار مناسب هستند. فن: ساخت فن ها اغلب از نوع فلزی و یا پلیمری می باشد و وظیفه ی آن ها جابجا کردن هواست. با توجه به همین امر و ضرورت استفاده از سیستم های سرمایشی، شرکت های بسیاری در خصوص طراحی و ساخت این سری از تجهیزات فعالیت گسترده ای داشته و سالانه دستگاهای مختلفی با کاربری و موقعیت نصب های متفاوت تولید و به بازار ارائه می نمایند.

فن کویل (Fan coil) یکی از تجهیزات پرکاربرد از گروه تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشد که قادر است در فصول گرم سال به عنوان یک سیستم سرمایشی عمل کرده، هوای محیط را به نحوی مطلوب و تا حد نیاز موجود خنک و دلپذیر نگه دارد و در فصول سرد سال نیز با بالا بردن دمای محیط، به عنوان یک سیستم گرمایشی کارآمد فضایی با گرمایی دلنشین را مهیا کند تا امکان فعالیت مناسب برای ساکنین ساختمان به خوبی فراهم شود. این سیستم به سرعت و به صورت یکنواخت محیط را گرم میکند که در صرفهجویی در انرژی نیز بسیار موثر است. گاهی اوقات ممکن است این افراد راهکاری به شما ارائه دهند که در هیچ سایتی عنوان نشده است. با استفاده از راهنمای کاربر و نکات مربوط به صرفهجویی در مصرف انرژی که ترموستاتهای هوشمند ارائه میدهند، میتوانید برای هر بخش یک برنامهریزی زمانی داشته باشید تا در هزینهها و مصرف انرژی صرفهجویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید