بحرانی فراتر از چرنوبیل در راه است؟

در داکت اسپلیتها یونیت داخلی گرمای محیط را دریافت و با استفاده از کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط به هوای خنک تبدیل میکند تا توسط فنها به محیط انتقال داده شود. برخلاف گرمایش، در فرآیند سرمایش، کولرها و دستگاههای تهویهی هوا از انرژی به منظور خنک کردن و زدودن گرمای اضافی محیط استفاده میکنند. تنظیم نبودن شیرهای شناور کولرها و نشت از لولهها و اتصالات آنها موجب اتلافات آب خواهد شد. میزان باز و بسته بودن این دریچه ( مسیر ) با استفاده از یک استپ موتور تنظیم میشود . عدم توانایی در تنظیم نمودن جداگانه ی دمای هر قسمت که این موضوع هم شما را برای تنظیم مناسب دما محدود میکند و هم موجب افزایش برق مصرفی می شود. امروزه سیستم های سرمایشی و گرمایشی علاوه بر اینکه دارای راندمان مصرفی بسیار بالایی می باشند سازگار با محیط زیست بوده و میزان اتلاف انرژی در آن ها بسیار کم می باشد.

این نسبت با توجه به اینکه برخی کارخانههای ذوب در فصل دوم سال برنامه تعمیرات و نگهداری دارند افزایش پیدا کرده است. قیمت PP در هند و پاکستان به دلیل افزایش قیمت نفت خام و همچنین عرضه محدود از خاورمیانه، افزایش شدیدی را به همراه داشت. در بورس کالا قیمت این محصول را عرضه و تقاضا تعیین میکند. پیش از این از زمان اعلام بخشنامه یعنی ۲۲ آبان تا اتمام سال مالی یعنی ۳۰ آذر جمعاً ۶۲ هزار تن تولید داشته که از این میزان ۴۰ هزار تن در بورس کالا فروش رفته و تنها ۲۲ هزار تن آن به دلیل تعهداتی که قبل از اعلام بخشنامه داشتند خارج از بورس کالا فروختند. با این حال، برخی منابع دیگر معتقدند که بازار به طور قطعی افزایش مییابد و پذیرش قیمتهای بسیار بالاتر برای مواد خارج از کشور دیر یا زود اتفاق میافتد. در سال مالی جاری شرکت خط راه آهن باید کامل داخل سایدت آمده و حمل گندله و سایر مواد به صورت ترکیبی نباشد.

امروز ۸۰ درصدی مواد اولیه شرکت از خط ریلی تأمین میشود. در هر صورت، نیاز سرمایش و گرمایش داخل ساختمان در بخشهای مختلف باید به هر نحو، تأمین گردد. مصرف انرژی و هزینه ها به دلیل امکان انتخاب نحوه گرمایش کاهش می یابد. آگاهی و درک نیازهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان به میزان قابل توجه منجر به صرفه جویی در هزینه ها می شود. با تصویب نمایندگان، دولت مکلف است به ازای فرزندان از ابتدای سال ۱۴۰۰ متولد شده برای استانهایی که میزان باروری آنها تا ۲.۵ درصد باشد مبلغ ۱۵ میلیون ریال تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال جهت خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند اختصاص دهد. شرکت توانسته علیرغم قطعی برق در تابستان و قطعی گاز در زمستان حدود ۱۷ هزار تن مازاد بودجه تعریف شده تولید داشته باشد. ولی خب امروزه با روی کار آمدن فناوریهای جدید باید بتوان با مدیریت بودجه بهترین انتخاب را داشت. در بودجه عدد تولید ۷۵۰،۰۰۰ تن بوده است که شرکت عدد بالاتری را به ثبت رسانده است. موجودی انبارهای فلزات پایه از جمله مس در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

آخرین قیمت پایه ۹،۰۷۰ تومان بوده که با وجود تقاضا تا چهار الی پنج درصدی بالاتر هم رقابت شده است. در خصوص نحوه قیمت گذاری آهن اسفنجی باید گفت که وزارت خانه قیمت پایه را تعیین میکند و با توجه به میزان عرضه و تقاضا این قیمت تغییر خواهد. به طور کلی در کشور آهن اسفنجی بین ۶۰ تا ۶۵ درصدی قیمت شمش فولاد خوزستان قیمت گذاری میشود. قیمت پلیپروپیلن در آسیا، در طول هفته، به دلیل رشد شدید قیمت نفت خام افزایش یافت. کولرهای گازی از جمله سیستمهای سرمایشی به شمار میروند که روز به روز استفاده از آنها در شرایط جغرافیایی مختلف در حال افزایش است. با توجه به شرایط موجود راه کار این است که بانک عامل تغییر کند و مبالغ برگردد تا سبزوار بتواند پروژه را از منابع دیگری انجام دهد. به گفته مدیرعامل فسبزوار ۲۵ روز تعمیرات سالیانهای خود را در زمان قطعی گاز انجام داده تا از این طریق بتواند از این زمان بهترین استفاده را داشته باشد. از این رو حمل و نقل سریعتر و با هزینه کمتری انجام میشود. کندانسور : بخار مبرد تولید شده توسط ژنراتور در کندانسور بدلیل تبادل حرارت با آب ورودی از برج خنک کننده تقطیر شده و جهت استفاده مجدد راهی اواپراتور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید