انواع وسایل سرمایشی کدامند – نکاتی طلایی برای خرید وسایل سرمایشی

سیستم های سرمایشی شامل دستگاه های تهویهی هوای مرکزی و پمپهای حرارتی، کولرهای آبی، دستگاههای کوچک تهویه هوای بدون کانال کشی، میشوند. نصب این سیستم نیاز به لوله کشی در کف ساختمان دارد و در مراحل ساخت ساختمان این تاسیسات لوله کشی انجام می گیرد. علاوه بر آن خدمات مختلف دیگری از قبیل لوله کشی ساختمان ، نصب و تعمیر شیرآلات ساختمان ، نصب و تعمیرات سیستم های سرمایشی و گرمایشی، اجرای سیستم گرمایش از کف، طراحی و اجرای استخر ، سونا و جکوزی ، نصب و تعمیرات پکیج و … اسپلیت ها که این روزها از محبوبیت بالایی برخوردارند باید به صورت کاملا حرفه ای و دقیق نصب گرند و لوله کشی و سیم کشی های آن به صورت استاندارد اجرا گردد که این کار تنها از تعمیرکار متخصص و دارای تجربه بر می آید. باید توجه کنید که تنها هزینه ی مورد نیاز شما، هزینه ی اولیه خرید سیستم نیست و علاوه بر آن ممکن است نگهداری از دستگاه خریداری شده شما هم هزینه داشته باشد مانند تعویض فیلتر که به این هزینه ها، هزینه های جاری می گویند.

فن کویلها به مراقبت و تعویض فیلتر نیاز دارند که با توجه به مکان قرارگیری آن، کار را کمی دشوار میکنند. در برخی از سالن های ورزشی فروشگاه ها و مکان های با مساحت نسبتا بزرگ استفاده از یک یا چند دستگاه کولرگازی ایستاده نیز می تواند سبب خنک تر شدن مکان شود. برخی از این سیستم ها برای نصب، نیاز به تعمیرکار متخصص و با مهارت دارند. نصب پکیج دیواری و تعمیر پکیج دیواری نیز از جمله سیستم هایی است که باید توسط فرد با تجربه انجام گیرد. سیستم های سرمایشی مختلف مانند انواع کولرهای آبی و کولرهای گازی نیازمند نصب به صورت دقیق می باشند. در ادامهی مطلب شما را با دو نوع سیستم سرمایشی اصلی و پر کارآمد سیستمهای سرمایشی و نحوهی کار آنها آشنا خواهیم کرد. به همین دلیل شرکت تکنیک سرویس پارس اقدام به انجام تعمیرات و خدمات مختلف در منزل مشتریان نموده است. تعمیرکاران این شرکت دارای دانش و تجربه کافی در زمینه های مختلف می باشند و برخورد بسیار مناسبی نیز با مشتریان دارند.

منظور از سیکل تبرید تراکمی این است که در ساختار آنها از کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و مبرد استفاده شده باشد. یکی دیگر از تجهیزات سرمایش گلخانه، سیستم خنک کننده مه پاش می باشد که از انتشار آب با فشار بالا برای انتشار ذرات بسیار ریز آب استفاده می کند و قطرات در هوا تبخیر می شوند و دما را کاهش می دهند. بنابراین در صورتی که فضای بزرگی دارید و میتوانید جای مناسبی برای نصب چیلر تامین کنید، استفاده از آن میتواند انتخاب خوبی برای تامین هوای مطبوع خانه باشد. اقدام به نصب تاسیسات سیستم های گرمایشی و سرمایشی مختلفی مانند اجرای گرمایش از کف، کولر گازی یا پکیج توسط افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد. در مقابل یونیت داخلی نیز هوای گرم فضای داخلی را میگیرد و پس از خنک کردن آن را به فضای داخلی میفرستد. پمپهای حرارتی نیز مانند دستگاههای تهویه هوای مرکزی باعث خنک شدن هوای محیط ساختمان میشوند. در هر کدام از دستگاههای تهویهی هوا یک کمپرسور وجود دارد که خارج از ساختمان قرار میگیرد و فرایند خنک کردن را انجام میدهد. 4- در فن کویل نوع کانالی میتوان با یک دستگاه بخشهای مختلف خانه را پوشش داد.

شوفاژ نیز از وسایل گرمایشی محبوب در میان افراد می باشد و در بسیاری از آپارتمان ها و ساختمان های چند واحدی از آن استفاده می شود. در فصل های گرم سال در فضای داخلی ساختمان ها به کار رفته و سیستم های گرمایشی مختلف از قبیل شوفاژ، سیستم گرمایش از کف و … هر نوع سیستم سرمایشی دارای خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فرد خود است که آن را جهت به کارگیری در شرایط و کاربردهای گوناگون مناسب می کند. چیلر نسبت به کولرهای گازی مصرف کمتری دارد که باعث شده خیلی از افراد از آن در خانههای بزرگ خود استفاده کنند. سیستم گرمایشی به کار رفته در ویلای شمال یا خانههای مسکونی را میتوان به بخاری، شومینه، پکیج، چیلر، موتورخانه، سیستم گرمایش از کف نسبت داد و در رابطه با هر یک بانیان مسکن توضیح مختصری خواهد داد، تا پایان همراه ما باشید. یک سیستم سرمایشی جدید که در ساختمان های مدرن امروزی مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم سرمایش از کف است. کسانی که در خانه های سنتی و مدرن زندگی میکنند در زمان زمستان وقتی بخواهند از خانه بیرون بروند، یا بخاری را خاموش میکنند یا به حدی بخاری را نگه میدارند که خانه سرد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید