انواع سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی یا تهویه صنعتی – بلاگ صنعت

برخی از آنها را میتوان به عنوان یک سیستم گرمایشی به کار برد البته آن کارایی سیستم سرمایشی را نخواهند داشت. فرض کنید یک پروژه مسکونی در تهران در منطقه نارمک دارای ۱۰ واحد ۲۵۰ متری باشد. اما حتی ترموستاتهای قابل برنامهریزی هم دارای محدودیتهایی بودند. اگر مبایعهنامه به صورت عادی و در دفتر مشاور املاک تنظیم می شود، باید بررسی شود که آیا مشاور املاک دارای مجوزهای قانونی از اتحادیه مشاورین املاک هست یا خیر؟ ترموستات سرمایشی و گرمایشی هوشمند ترموستاتی است که میتوان آن را از طریق تلفن همراه، تبلت، بلندگوی هوشمند یا دیگر دستگاههای متصل به اینترنت، کنترل کرد. بار سرمایشی و گرمایشی که در این حالت ایجاد میشود، از طریق ترموستات تنظیم شده و میتوان با خاموش یا روشن نمودن فن این عملیات را کنترل نمود. فرآیند ایجاد سرمایش در چیلرها بر اساس حرکت سیال در مداری بسته با پایه سیکل تبرید اتفاق افتاده و فشرده سازی بخار موجب سرد شدن آن سیال شده و از طریق مبدل حرارتی، باد سرد ایجاد میکند. فایده این موضوع این است که اگر بعدا مشخص شد مساحت ملک کمتر یا بیشتر است امکان محاسبه بر اساس متراژ وجود داشته باشد تا اختلافی حادث نشود.

لذا امکان محاسبه مبلغ کل قرارداد بصورت ریالی بدلیل وجود نوسانات نرخ ارز در بازار فراهم نیست. این سیستم این امکان را فراهم میکند که در هر محیطی به صورت مجزا دما را کنترل نمود و با استفاده از یک یونیت خارجی دماهای متفاوت را انتخاب کرد. در پایان قرارداد نیز باید دقیقا تعیین شود که قرارداد در چند نسخه تنظیم شده و سپس قرارداد به امضای طرفین خریدار و فروشنده برسد. ۲- مبایعه نامه عادی که قراردادی ست مابین طرفین به صورت شخصی یا در دفتر مشاورین املاک تنظیم می شود. منظور از بیع، دادن مالی است به عوض معلوم یا به عبارتی بیع نامه قراردادی است در رابطه با خرید و فروش مالی بین خریدار و فروشنده که در مقابل دادن مال باید پول یا عوض دیگری پرداخت شود. مبایعه نامه عبارت است از قراردادی که در آن بیع واقع شده است. به جرات می توان گفت که امروزه در میان دستگاه های تهویه مطبوع، چیلر تراکمی هوایی بیشترین محبوبیت را پیدا کرده است و حتی بسیاری از کارخانه ها و یا مجتمع های مسکونی در حال جایگزین کردن چیلر تراکمی آبی یا چیلر جذبی با چیلرهای هوایی هستند.

پمپهای حرارتی نیز مانند دستگاههای تهویه هوای مرکزی باعث خنک شدن هوای محیط ساختمان میشوند. سرمایش تبخیری مستقیم: سادهترین و محبوبترین روش سرمایش تبخیری است که هوای خنک در اطراف آب در حال تبخیر را توسط فن به محیط مورد نظر انتقال میدهد. بسیار دیده شده که افراد با وکالتنامه های جعلی اقدام به خرید و فروش ملک به چندین نفر می کنند، از این رو هنگام انجام معاملات با وکالتنامه تمام موارد را مد نظر قرار دهید. همچنین مشاور املاک باید در هنگام معامله، اسناد مالکیت و هویت طرفین را بررسی و سپس اقدام به نگارش قرارداد کند. همچنین، قیمت ملک نیز باید به طور دقیق مشخص و شرایط پرداخت آن نیز از سوی طرفین تعیین شود. یکی از نکات مهم در خصوص خرید املاک این است که در قرارداد مشخص شود که کل ملک در ازای یک مبلغ ثابت خریداری شده یا هر متر مربع جداگانه قیمت گذاری شده است. منظور از همزمانی معامله آن است که هر دو طرف قدم به قدم در راستای اجرایی کردن معامله پیش بروند و در هر مرحله میزان مشابهی از تعهدات خود را اجرا کنند. بهتر است که دو شاهد نیز قرارداد را گواهی و امضا کنند.

اگر اسناد تجاری مانند چک، سفته و سایر اوراق بهادار نزد مشاور املاک به امانت گذاشته می شود حتما باید در قرارداد قید شود که این اسناد تحت چه شرایطی و در چه زمانی و به چه اشخاصی قابل تسلیم است. در داخل هواساز یک کویل بزرگ وجود دارد که این کویل مخصوص آب داغ یا آبگرم می باشد. تجهیزی به اسم فتوسل در مشعل ها، مسئولیت تشخیص وجود آتش در داخل مشعل را دارند. از اصلیترین مزایای هواساز میتوان به کیفیت بالای هوای داخل ساختمان علاوه بر تامین سرمایش یا گرمایش مورد نیاز اشاره کرد. همچنین به راحتی از درب ورودی موتورخانه ها عبور می کند در صورتی که دیگ های فولادی به صورت یک تکه هستند و در صورتی که ورودی بزرگی برای موتورخانه وجود نداشته باشد، ورود این نوع از دیگ ها به داخل ساختمان نیازمند تخریب و ایجاد باز شو است. در خرید مسکن موارد مرتبط با ایمنی واحد مسکونی و ساختمان از جمله تاسیسات، انشعابات، سیمکشی برق، لولهکشی آب و گاز، وجود سیستم های هشدار دهنده خطر و اطفاء حریق، عایق بندی حرارتی، رطوبتی و صوتی و سیستم های گرمایشی و سرمایشی مورد بررسی قرار دهید. این دسته از سیستم های سرمایشی به منظور انجام کارکرد درست نیازمند دمای بالاتری در مقایسه با سیستم های معمولی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید