انواع سیستم های سرمایشی – تهویه مهاجر

داکت اسپلیت قابلیت تولید هوای گرم و سرد را دارد در حقیقت با خرید یک دستگاه به راحتی می توانید دمای محیط خود را در فصل های مختلف سال تنظیم نمایید. به وجود آمدن سیستم های هوشمند که توانایی کنترل دمای اتاق ها و فیلتراسیون محیط را دارند ، فصل جدیدی را در این صنعت رقم زد . فیلتر هوای قابل شست و شو دارند و هزینه هایی که برای نگهداری فن کویل ها مصرف می شود، بسیار پایین تر از سیستم های کویل DX می باشد. زیرا گاهی مشکل کوچکی که میتواند قبل از روشن کردن تجهیزات سرمایشی رفع شود، بهمرورزمان بزرگتر میشود و ممکن است در اوج گرمای تابستان سیستم سرمایشی با مشکل مواجه شود و خراب شود. یادتان باشد سرویس و راهاندازی سیستمهای سرمایشی یک امر ضروری قبل از روشن کردن این تجهیزات در فصل تابستان است. بعد از پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی در ساخت و طراحی سیستم های سرمایشی و گرمایشی اتفاق افتاد. استفاده از کولرهای گازی در سالهای اخیر رونق بیشتری پیداکرده زیرا امکان تنظیم دما و گردش هوای مطبوع باعث شده این محصول طرفداران زیادی داشته باشد.

این آتش سوزی بامداد روز جمعه مهار شد. آن چه در ویدئوهای اشتراک گذاری شده به چشم می خورد، گلولهباران این نیروگاه باعث آتش سوزی در طبقات سوم، چهارم و پنجم یک ساختمان آموزشی در مجتمع بزرگ ترین نیروگاه اتمی اروپا با شش راکتور شد. این نیروگاه در حدود ۵۵۰ کیلومتری جنوب شرقی کییف پایتخت اوکراین واقع شده و تقریبا یک چهارم کل برق اوکراین را تامین میکند. این سیستم هوشمند دمای خانه را کاملا متعادل نگه میدارد و زمانی که شما وارد خانه میشوید براساس دمای بدن شما، خانه را به حد ممکن خود که نیاز است گرم یا سرد میکند. همچنین بهتر است با روغنکاری پمپ آب کولر، روغنکاری موتور و همچنین بررسی تسمههای کولر مطمئن شوید که کولر بهخوبی کار میکند. 8. امکان استفاده از کنترلرهای مرکزی جهت کنترل از یک مکان و ارائه تفکیک مصرف برق سه فاز بازای هر یونیت داخلی که مناسب برای فضاهای تجاری میباشد.

از دیگر ویژگیهای این سیستم میتوان به عدم نیاز به وجود متعلقاتی چون موتورخانه، دیگ بخار یا دیگ آبگرم، برج خنک کن، پست برق سه فاز و سایر تجهیزات موتورخانهای و تاسیسات لوله کشی آب اشاره کرد. این روزها یکی از مهمترین مسائل در طراحی ساختمانها به خصوص ساختمانهای بزرگ مساله تاسیسات مکانیکی آنها است و انتخاب بهترین و مناسبترین تجهیزات نه تنها موجب آسایش ساکنان آن ساختمان میشود بلکه در انرژی و هزینهها صرفه جویی شده و عمر یک ساختمان را نیز بالا میبرد. نمونه ای از مینی چیلر وجود دارد که از گرمایش آن استفاده میشود و عمل گرم شدن آب در آنها از طریق یک مشعل صورت گرفته و وجود شعله باعث میشود تا آب گرم مورد احتیاج فن کویلها تامین شود. به گزارش یورونیوز، «یکی از نگرانیهای اصلی این است که بالا گرفتن نبرد در اطراف نیروگاههای هستهای میتواند به جریان برق سامانه سرمایشی(خنککننده) راکتورها آسیب برساند. این کویل هوای محیط را وارد یونیت داخلی داکت اسپلیت می کند سپس هوای وارد شده با قرار گرفتن در مجاورت آب گرمی که توسط پکیج یا موتورخانه تولید شده گرم میشود. سرویسهای اورژانس اوکراین گفتند که در ابتدا اجازه رسیدن به محل آتشسوزی به آن ها داده نشده بود و همین موضوع باعث شد تا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از روسیه که این نیروگاه را محاصره کرده بود، بخواهد تا به آتشنشانان اجازه ورود به محل را بدهد.

پس بهتر است برای پیشگیری ازاینگونه مشکلات، حتماً سیستمهای سرمایشی خود را چک و بررسی کنید و در صورت نیاز به تعمیر از متخصص این زمینه کمک بگیرید. حالا پس از مرگ صدها غیرنظامی اوکراینی با بمب های خوشه ای و بمب های خلاء(ترموباریک)، نظامیان روسیه با محاصره و سپس تیرباران نیروگاه اتمی «زاپوریژیا» ترس را بیش از پیش در دل شهروندان اوکراینی گستراندند. به گزارش خبرگزاری آلمان، «تلاشهای اصلی اشغالگران بر محاصره کییف متمرکز شده است.» در پی این رویداد و در حالی که شهردار پایتخت خواستار مقاومت مردمی شده است، مجلس عالی اوکراین به اتفاق آرا «محدودیتهای استفاده از سلاح گرم توسط مردم غیرنظامی برای دفع تجاوز نظامی روسیه یا کشورهای دیگر» را لغو کرد. با این که نیروگاه «زاپوریژیا» طراحی و ساخت متفاوتی با «چرنوبیل» دارد و در برابر آتش مقاوم است؛ اما کارشناسان امنیت هستهای و آژانس بینالمللی انرژی اتمی در خصوص جریان داشتن جنگ در اطراف چنین تاسیساتی هشدار میدهند و آن را بسیار خطرناک توصیف میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید