انواع سیستم های سرمایشی – ایساتیس باستان کیش

از طرفی هم اگر خانه شما از سیستم گرمایش جداگانهای بهره میبرد شاید استفاده از فن کویلها چندان مناسب نباشد ولی اگر خواهان در دو سیستم سرمایشی و گرمایی هستید این نوع سیستم میتواند گزینه مناسبی باشد. دات اسپیلتها و چیلرها برای ساختمانهای بزرگ طراحی شدهاند و با استفاده از آنها در مساحتهای کم، نمیتوان از تمامی ظرفیت و توان آنها بهره برد و از طرفی باید هزینه بیشتری پرداخت. پر استفاده ترین سیستم سرمایشی در ایران کولر آبی است. سرمایش تبخیری یک فرایند بسیار قدیمی است که منشأ آن به هزاران سال قبل، در تمدنهای باستانی ایران و مصر بازمی گردد. در داکت اسپیلتها ساختار ایجاد سرمایش به کمک کندانسور، هواساز و لولههای مسی شکل میگیرد. در این سیستم سرمایشی، یکسان سازی دمای خانه به بهترین شکل و با استفاده از یک ترموستات صورت میگیرد. ترموستات کنترل هوشمند یکی از مهم ترین مزایای این سیستمهاست چرا که اگر بخواهیم در یک اتاق از خانه یا بیمارستان و یا هر مکان دیگری دمای هوا همیشه یک درجه معین باشد خودش اندازه میگیرد و به صورت اتوماتیک خاموش میشود و در صورتی که دمای هوا تغییر کند به صورت خودکار خودش روشن میشود. در مرحله اول برای نصب سیستمهای سرمایشی باید سیستم مناسب با محیط انتخاب شود و در مرحله بعد باید سیستم در محل مناسب خود قرار گیرد چرا که باعث ایجاد سر و صدا در محیط میشود.

پس از ایجاد سرمایش در سیستم مرکزی داکت اسپیلت، میتوانیم آن را از مسیر کانالهای مجزا در بخشهای مختلف یک محیط یا واحدهای جداگانه دریافت کنیم. 1. کاربرد دوگانه سرمایش و گرمایش. پمپهای حرارتی میتوانند به عنوان منبع اصلی گرمایش و سرمایش عمل کنند. چیلرها پرتاب سرمایش بسیار مطبوعی دارند و در فیلتر و تصفیه هوای محیط نیز به خوبی عمل میکنند. منظور از سرمایشی گرمایشی این است که هم میتوانند محیط را گرم و هم خنک کنند. اما اصلیترین عیب آنها، مانند تمام سیستمهای سرمایشی غیر از کولر آبی، نبود رطوبت کافی و گردش هوای تازه به داخل محیط بسته است. سیستمهای اسپلیت به نوعی از سیستمهای سرمایشی گفته میشود که هوای گرم موجود در محیط را گرفته و به هوای سرد تبدیل کرده و به محیط باز میگرداند و تا جایی این کار را انجام میدهد که ترموستات به دمای مورد نظرش برسد. سیستمهای HVAC مرکزی دارای چندین کنترل کننده مانند ترموستات برای هر منطقه هستند.

بعضی از ساختمانها چند طبقه هستند و یا دارای یک منطقه بزرگ یا واحدهای متعددی است. جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم دارای تنوع زیادی شده اند که قادر به بر طرف کردن تمامی نیازهای مصرف کنندگان می باشند و امکانات ویژه ای را به همراه دارند. تنظیم دما در تمامی محیط ها یکی از مهمترین ارکان ساختمان ها می باشد و نکته مهم این است که بتوان دمای نقاط مورد نظر را با کمترین انرژی ممکن و در سریع ترین زمان به دمای دلخواه رساند به همین دلیل است که هر روز سیستم های سرمایش گرمایش جدیدی وارد بازار می شود قصد داریم در این مقاله از با جدیدترین سیستم های سرمایش گرمایشی 2021 اشنا میشیم. 3- کانالکشی مناسب: برای توزیع هوا معمولاً کانالهایی را در نظر میگیرد که هوای مطبوع را به صورت مستقیم، آرام و بدون اتلاف، تا حد ممکن به منطقه مورد نظر برساند. مکانهایی که از سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان مرکزی استفاده میکنند، نیاز به کانالکشی دقیقتری دارند.

عملکرد سرمایشی این سیستم کاملا مانند کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد و برای گرمایش در این سیستم از کویل آب گرم استفاده می شود. این روش توسط دستگاه های مکانیکی انجام می شود. فن کویل از دو قطعه فن و کویل تشکیل شده است که فن دمنده هوا و کویل نیز تبادل هوا را انجام میدهد. توانایی آنها در تهویه مطبوع بخشهای مختلف خانه بسیار بالا است. این سیستم بازدهی بسیار بالا و مناسبی دارد ولی هزینه اجرایی آن مقداری گران است. اولین اقدام برای ساخت سیستمهای سرمایشی در سال 1880 میلادی بود که یک سیستم تهویه هوا ساخته شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان که قابلیت تهویهای دارند، جزء این سیستمها قرار میگیرند. در مرحله آخر باید به سیستم کنترل دما توجه کنیم و آن را چک کنیم اگر اختلال به وجود آمده اینها نبودند بهتر است که به یک متخصص و نصاب این سیستمها مراجعه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید