انواع سیستم های سرمایشی – ایساتیس باستان کیش

سیستم تهویه مطبوع حجم متغیر، «جریان مبرد متغیر» (Variable Refrigerant Flow) یا به اختصار VRF، یکی از سیستمهای مدرن تبرید تراکمی است که مانند کولرهای گازی بدون داکت از مبرد برای سرمایش و گرمایش محیط استفاده میکند. به همین دلیل وقتی دوباره به خنک کردن فضا و رسیدن به دما مطلوب نیاز داشته باشید، کمپرسور شروع بهکار میکند. نکته مهم داکت اسپلیت که باعث شده فروش خوبی داشته باشد این است که نهتنها نسبت به دیگر مدلهای کولر گازی مصرف کمتری دارد، بلکه در دماهای بالا هم مقاومت خوبی نشان میدهد. کولرهای آبی خنکی خوبی دارند، ولی باید انتظارتان متناسب با قدرت آنها باشد. اما بهدلیل کارکرد که دارند و محبوبیتشان در فصل گرما و همچنین قدمتی که در این مسیر دارند، میتوانند بهعنوان یکی از قدیمیترین ثابت قدمهای این مسیر قلمداد شوند. سیستم حرارت مرکزی یکی از سیستمهای گرمایشی است که گرما را از موتورخانه یا پکیج به رادیاتور فرستاده و فضا را گرم میکند.

قسمت داخلی براساس هواسازی کار میکند و قسمت بیرونی هم با روش کندانسینگ دمای فضا را تغییر میدهد. از طرفی برای متراژهای کوچک هم نیازی به خرید مدلهای قوی و با ظرفیت بالا نیست. همچنین به نسبت محصولاتی که در ادامه معرفی میکنیم، قیمت مناسبتری دارد و همین دو ویژگی موجب شده تا کولرهای آبی به انتخابی محبوب و پرتکرار تبدیل شوند. این سیستمها در دو نوع طراحی شدهاند. تنها باید مطمئن باشید که مهندس طراحی سیستم گرمایش و سرمایش از سقف تخصص کافی برای طراحی این سیستمها را دارد و میتواند حجم و نقشه لولهکشی را متناسب با مساحت اتاق تعیین کند. استفاده از این سیستمها به زیبایی ساختمان لطمهای نمیزند و دست طراح داخلی را برای طراحی مناسب فضا باز خواهد گذاشت. سقفی: این مدل به صورت کانالکشی شده داخل سقف نصب میشود. همانطور که میدانید پنل این دستگاه روی دیوار نصب میشود و کمپرسور آن در بیرون قرار دارد.

1- در مقایسه با کولرهای گازی هزینه نصب و اجرای بالاتری دارند. در مقایسه با کولر آبی توان سرمایشی بالاتری دارند. یکی از جذابترین انواع سیستم سرمایشی خانه، کولر گازی است که طرفداران زیادی دارد. 3- در صورت استفاده از هر فن کویل در یک بخش از خانه، میتوان کنترل کاملی بر کارکرد آنها داشت. البته باید دقت کنید که حتما سراغ فروشگاههای معتبر بروید و از بین محصولاتی انتخاب کنید که ضمانت نامه دارند. این کار به شما کمک میکند در برنامهریزی اولیه و تغییر فصلها در وقت خود صرفهجویی کنید. این مدل سیستم تهویه هم دارد که به صورت تزریق بخار کار میکند. چیلرهای جذبی دو اثره دارای دو دسته هستند که شامل چیلر دو اثره با تغذیه بخار و چیلر دو اثره با شعله می باشند و ضریب عملکرد آنها یک است که نسل جدیدی از چیلرهای موجود در بازار بوده و پروسه کامل تری در مقایسه با چیلرهای تک اثره دارند.

در حالت گرمادهی با سوخت گاز طبیعی و در حالت سرمادهی به دو روش سرمادهی تبخیری یا چیلری کار می کند. طبیعی است که مدلهای اینورتر قیمتشان به مراتب بالاتر است و باید این موضوع را در نظر بگیرید. توصیه می شود هم تهویه طبیعی بصورت پنجره های سقفی و کناری و هم تهویه با سیستم پوشال و پنکه استفاده شود. فیلتر هوای قابل شست و شو دارند و هزینه هایی که برای نگهداری فن کویل ها مصرف می شود، بسیار پایین تر از سیستم های کویل DX می باشد. نکته قابل توجه این است که امکان استفاده از این محصول به صورت کانالکشی وجود دارد. نکته مهم اینکه کولرهای گازی به لحاظ نوع موتور هم دستهبندی میشوند. ضمن اینکه برای انتخاب بهترین سیستم سرمایش خانه باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در مدلهای قبلی وقتی دما به درجه مورد نظر میرسد، موتور دستگاه خاموش میشود. ژئوترمال: این نوع سیستم، دارای لولهکشی است که شامل یک حلقه است که آب را بین خانه شما، یک پمپ حرارت و زمین به گردش درمیآورد. درباره کولر آبی که چارهای نیست و این دستگاه با آب کار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید