انواع سیستم های سرمایشی – ایساتیس باستان کیش

استفاده از سیستم های سرمایشی- گرمایشی داکت اسپلیت در سالهای اخیر و به پشتوانه برق ارزان و یارانه ای کشور رواج چشمگیری داشته است؛ یکی از فروشندگان می گوید مثلا در تهران و برای اکثر پروژه های چیتگر، برج ها، مجتمع های بزرگ و حتی ساخت و ساز های متوسط و در حد چند طبقه از این سیستمهای پرمصرف استفاده میشود، این در حالی است که با اجرایی شدن آئین نامه نحوه تعیین تعرفه مشترکان برق و اجرای مدل پلکانی تعرفه گذاری، مصارف بیش از الگوی هر منطقه از تعرفه گذاری یارانه ای خارج شده و مشترکان پرمصرف باید هزینه های مصرف مازاد خود را به صورت پلکانی و غیر یارانه ای بپردازند. به دلیل استفاده از کمپرسور دور متغیر SCROLL و موتور فن دور متغیر در کندانسورهای سیستمهای اسپلیت مرکزی، ضریب عملکرد دستگاه (COP) تا حد قابل ملاحظهای افزایش یافته (حدود 4) و نتیجتاً این دستگاهها با مقدار کمتری از مصرف انرژی، مقادیر بیشتری سرمایش و گرمایش تولید مینمایند. حال آنکه داکت اسپلیتها سرمای خشکی را در فضا میپراکنند که مناسب مناطق به شدت گرم و مرطوب نوار شمالی یا جنوبی کشور بوده و به دلیل عدم کارآیی کولرهای آبی در این مناطق، الگوی مصرف برق آنها تا ۳۰۰۰ کیلووات ساعت در نظر گرفته شده است، استفاده از داکت اسپلیتها در این مناطق گرم و مرطوب کاملا توجیه و دارای صرفه اقتصادی است.

4. برای نصب این سیستمها نیاز به نیروهای متخصص میباشد: این سیستمها به دلیل حساس و جدید بودن نیاز به نیروهای متخصص جهت نصب و راه اندازی دارند. توجه کنید که به این سیستم تهویه مطبوع نیز گفته میشود. اغلب سیستم های سرمایشی از روش مستقیم به معنای دمیدن هوای تهویه شده به داخل فضای موجود استفاده می کنند. این کولرها مصرف برق کمی دارد و به کمک دریافت هوای بیرونی و عبور آنها از مجرای پوشالهای خیس از آب، هوای خنک را از طریق فنهای خود و کانالا کشی به داخل محیط ساختمان هدایت میکنند. کلیه کمپرسورها با استفاده از تسمه به فلایول ( چرخ لنگر) موتور متصل بوده و همواره با روشن بودن موتور فولی ( محل اتصال تسمه ) آنها در چرخش میباشد ولی خود کمپرسور ( قسمت متراکم کننده سیال مبرد ) غیر فعال میباشد . چراغهای محل کار باید دارای طراحی مناسب باشند که جذابیت فضا را افزایش دهند. بدون شک طراحی و دکوراسیون محل کار تأثیر فوق العادهای در روحیه و میزان کارکرد کارمندان نیز میگذارد. زیرا کارمندان بیشتر زمان خود را روی این صندلیها میگذارند. این تجهیزات به راحتی با جدیدترین کاغذ دیواری ۱۴۰۰ تلفیق میشوند و فضایی منحصر به فرد و جذاب را به وجود میآورند.

صندلیها باید با فرم میز، کمد و سایر تجهیزات دیگر همخوانی داشته باشند. بدون شک تمامی وسایل مورد نیاز در دفترهای اداری قیمتهای متفاوتی دارند و برای خرید آنها باید مدل، برند، نوع متریال به کار رفته و فرم آنها را در نظر گرفت. ابتدا به مزایا و معایب این کولرهای می پردازیم. محاسباتی ساده نشان می دهد که تعرفه مصرف برق دارندگان سیستم های داکت اسپلیت در بالاترین پله مصرف برق قرار داشته و این گروه از مشترکان باید تا پیش از فرارسیدن فصل تابستان به فکر چاره باشند، یا سیستم های خنگ کننده خود را به آبی تغییر دهند و یا راههای صرفهجویی و کاهش مصرف را هرچه سریعتر بیاموزند و به صورت حداکثری اجرا کنند تا قبوض سنگین برق شامل حالشان نشود. کولر گازی و داکت اسپلیت از پرکاربرد ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستند که برای تنظیم دمای محیط از آن ها استفاده می شود. میزان مصرف انرژی، قدرت پرتاب باد، اینورتر و ضمانتنامه از دیگر موارد مهم در انتخاب سیستم سرمایشی شماست. در گذشته افراد برای کاهش یا افزایش دمای محیط خود اغلب از وسایل ساده استفاده می کردند که این گونه سیستم ها دارای ایمنی و کارایی لازم نبودند اما با مدرن شدن فضاهای شهری نظیر تالارها، باشگاههای ورزشی، سالن های پذیرایی، ادارات و شرکت ها و سایر محیط های بسته ، لزوم بهره گیری از شیوه های جدید برای گرمایش و سرمایش احساس شد.

محاسبات بار برودتی و ظرفیت سنجی ساختمان کار تخصصی است و برای آن نیاز است که با شرکت های تخصصی در این زمینه تماس گرفته شود، اما می توان با محاسباتی سرانگشتی و سریع بار حدودی یک پروژه را محاسبه کرد. همه این ها و البته عوامل بسیار بیشتری از این عوامل نام برده در ظرفیت سنجی یک پروژه موثر میباشند. بدون شک در ساعاتی از روز نور شدید است که پردههای کره کرهای با طرحهای متنوع برای کاهش نور مزاحم بسیار مناسب هستند. پرده از جمله وسایلی است که به تنظیم نور طبیعی محیط اداری کمک میکند. میزهای چوبی، فلزی، ام دی اف و غیره از جمله متعارفترین نوع از میزهایی هستند که در ادارات به کار میروند. میزهای اداری، کمد دراور جدید، لوستر، صندلی، قفسههای کتاب و دکور، کاغذ دیواری و غیره از جمله وسایل ضروری هر دفتر اداری به شمار میروند که باید در تهیه آنها نهایت دقت و توجه به کار رود. علاوه بر آن این سیستم ها به دلیل داشتن قطعات کمتر به ندرت دچار خرابی و تعمیر می شوند. تنوع بالای سیستم های سرمایشی به خاطر این بوجود آمده است تا بتواند نیاز محیط های مختلف را بر طرف سازند و نمی توان انتظار داشت که یک سیستم خنک کننده که در یک خانه نصب شده است را به همان صورت در یک سالن و یا سوله بزرگ نصب نمود و انتظار خنک شدن هوا را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید