انواع سیستم سرمایشی ساختمان – فروشگاه اینترنتی دکورات

این ویژگی باعث شده که برای ایجاد گرما گزینه مناسبی نباشد، چراکه در کشور ما ایجاد سیستم های گرمایشی با استفاده از جریان برق بسیار هزینه بردار هستند، اما در زمینه ایجاد سرما مانند سیستم GHP به صرفه است و گزینه مناسبی به شمار میآید. در نتیجه، چیلرهای تراکمی به صرفهترین سیستم سرمایشی برای محیطهای بزرگ به شمار میروند. ، میباشند. قیمت سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان بر اساس مدل دستگاهها، نحوه نصب و عملکرد در ساختمان و برند تولید کننده تعیین میشود. طبق بررسی های انجام شده بالاترین میزان مصرف انرژی در ساختمان ها مربوط به سیستم های گرمایشی و سرمایشی است. 6- در هر دو سیستم سرمایشی و گرمایشی کارایی بالایی دارند و نیازهای کاربر را در هر دو جنبه برطرف میکند. بدون شک می توانیم حداقل یک سیستم خنک کننده کولر آبی، در بالای یک ساختمان دو طبقه مشاهده کنیم. مسدود بودن تمام جدار ساختمان گلخانه بسیار مهم است؛ زیرا در صورتیکه امکان ورود هوا به جز جدار پد وجود داشته باشد، ورود هوای گرم موجب کاهش کارایی سیستم می شود. مهم ترین نکته ای که در نصب و راه اندازی این سیستم ها حائز اهمیت می باشد عایق کاری دیوارها و پنجره هاست، زیرا عایق مانع از انتقال هوای سرد به بیرون ساختمان و مانع از ورود هوای گرم به داخل آن می شود.

از مزایای کولر آبی میتوان هزینه مناسب ، مصرف برق و انرژی پایین ، بازده سرمایش بالا و کاربرد آسان و راه اندازی بسیار اندک اشاره کرد. فن کویل ها به تنهایی به چند دسته تقسیم میشوند که شما میتوانید با توجه به محل مورد نظر و مقدار ظرفیت فن کویل، مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید. در این دستگاهها امکان اتصال چند پنل(بصورت محدود) به یک یونیت خارجی وجود دارد. به دلیل قیمت اولیه بالایی که دارد در ساختمانهای لوکس و در مناطق و پروژههایی که پتانسیل خرید این سیستم را دارند مورد استقبال قرار گرفته است. استانداردهای صنعتی در هر مورد برای این دستگاه ها و تجهیزات به کار رفته اند، بنابراین با کیفیت بالا، بهترین عملکرد را دارند. به طور مثال، چیلرهای صنعتی جزو واحدهای خنک کننده محسوب میشوند. بهترین سیستم های سرمایش و گرمایش در واحدهای صنعتی با استفاده از فناوری های روز دنیا، اصول ترمودینامیک، مکانیک سیالات و انتقال حرارت طراحی شده اند. یکی از مهمترین مزایای سیستم های سرمایش و گرمایش برای واحدهای صنعتی این است که انعطاف پذیر هستند؛ به این مفهوم که می توان از آن ها برای شرایط هوایی گرم و خشک یا شرایط مرطوب و حتی آب و هوای معتدل استفاده کرد.

تبخیر، یک واکنش فیزیکی گرماگیر است که با جذب حرارت، دمای سیستم (آب) را افزایش و دمای محیط (هوای محفظه کولر) را کاهش میدهد. دمای این آب بین 5 الی 10 درجه است. قیمت اولیه برای راهاندازی این سیستم هوشمند نسبت به کولرهای گازی و دیگر سیستم های سرمایشی کمتر است. بدین ترتیب هزینه مصرف انرژی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان از هزینه شارژ عمومی ساختمان جدا شده و هر واحد می تواند مقدار مصرف خود را تحت کنترل داشته باشد. یک سیستم تهویه مطبوع، هم میتواند برای خانه ها یا ساختمان های مسکونی به کار رود و هم با ظرفیت های بزرگتر و بیشتر برای کارخانه ها یا صنایع بزرگ هم نصب شود. نصب این سیستم هیچ فضای اضافی در ساختمان اشغال نمی کند و دکوراسیون داخلی را می توان طبق سلیقه طراحی نمود. این سیستم مانند کولرهای گازی تنها هوای موجود در محیط داخلی را پاکسازی کرده و قابلیت افزودن هوای تازه را ندارند.

1. آلودگی هوای موجود در محیط را کم میکند چراکه دارای فیلتر ضد آلرژی میباشد. در این مقاله قصد داریم که شما را در انتخاب بهترین نوع سیستم سرمایشی برای خانه خود راهنمایی کنیم. سیستمهای سرمایشی که جهت سرد نمودن یک محیط استفاده میشوند انواع مختلفی دارند که براساس نیاز و میزان هزینه انتخاب میشوند. در کندانسور هوا از طریق فن، از بین کویل ها عبور می کند و هوای گرم مورد نیاز برای ساختمان را تامین می کند. این سیستم نه تنها سرمایش مورد نیاز در تابستان را فراهم می نماید، بلکه در فصل زمستان نیز منجر به گرم شدن فضای ساختمان می گردد. از مهمترین مقررات نصب سیستم های گرمایش و سرمایش صنعتی، رعایت درجه حرارت محیط در اطراف این دستگاهها است. طراحی این سیستم همانند سیستم گرمایش از کف است اما بر اساس محاسبات متفاوت صورت می گیرد. تاسیساتی که به منظور تامین سیستم سرمایش از کف در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند راحتی و آسایش را برای ساکنین در فصول گرم سال فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید