انواع سیستم سرمایشی ساختمان – فروشگاه اینترنتی دکورات

در فن کوئل سقفی جریان سرمایش یا گرمایش از بالا به پایین انجام میشود و حداکثر ظرفیت در این نوع فن کوئل تا ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است. فن کوئل سقفی: جریان سرمایش یا گرمایش از بالا به پایین انجام میشود و حداکثر ظرفیت در این نوع فن کوئل تا ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است. در برخی از سالن های ورزشی فروشگاه ها و مکان های با مساحت نسبتا بزرگ استفاده از یک یا چند دستگاه کولرگازی ایستاده نیز می تواند سبب خنک تر شدن مکان شود. از این دستگاه می توان به عنوان سیستم خنک کننده صنعتی استفاده کرد. 1- توان سرمایشی بسیار بالایی دارند در واقع بسیار آن را قویترین در نوع خود میدانند. از آنجا که تعمیرات اساسی و جایگزینی دستگاه ها هزینه زیادی دارد، سرویس و تمیز کردن منظم و دائمی این سیستم ها بسیار مهم است. چیلرهای جذبی تکی یا همان تک اثره میتوانند در سه گروه جای بگیرند: چیلر تک اثره با تغذیه بخار، چیلر تک اثره با آب داغ و چیلر تک اثره با آب گرم اما چیزی که در این میان اهمیت کاربردی دارد، ضریب عملکرد این چیلرهاست که در هر سه به صورت مساوی نرخی بین 6000 تا 8000 دارد.

1. آلودگی هوای موجود در محیط را کم میکند چراکه دارای فیلتر ضد آلرژی میباشد. یک کنترل کننده هوا مانند دامپر یا رطوبت زن، فیلتر و فن هم جزء اصلیترین قسمتهای پکیج یونیت هستند. تاسیسات سرمایشی از اصلیترین تاسیسات مکانیکی مورد استفاده در انواع ساختمانها و صنایع مختلف هستند. این چیلرها در قیاس با چیلرهای تکی، قویتر بوده و همان طور که مشاهده میکنید دارای ضریب عملکرد بالاتری نیز هستند. همان طور که از نام آنها پیداست روی دیوار نصب شده و پرتاب سرما یا گرما را به صورت موازی دارند. ولی خب امروزه با روی کار آمدن فناوریهای جدید باید بتوان با مدیریت بودجه بهترین انتخاب را داشت. در هر صورت، نیاز سرمایش و گرمایش داخل ساختمان در بخشهای مختلف باید به هر نحو، تأمین گردد. شما می توانید برای دریافت مشاوره خرید با کارشناسان پاسخگوی فروشگاه آنلاین نیکاسان تماس حاصل فرمایید تا شما را در روند خرید یاری کنید. با گرم شدن هوا در فصل تابستان، تمامی اماکن مسکونی و تجاری به استفاده روزمره از سیستم های گرمایشی روی می آورند.

کولرهای گازی از جمله سیستمهای سرمایشی به شمار میروند که روز به روز استفاده از آنها در شرایط جغرافیایی مختلف در حال افزایش است. 4- در فن کویل نوع کانالی میتوان با یک دستگاه بخشهای مختلف خانه را پوشش داد. شرکت تیـام شبـکه از سال ۸۹ تجهیزات سیستم سرمایشی را متناسب با شرایط جغرافیای ایران طراحی، تولید و نصب کرده است و هم اکنون مفتخر است که اولین تولیدکنندۀ تجهیزات سیستم سرمایشی مرکز داده در ایران است. در ساختمانهای مسکونی بزرگ و کوچک برای خنک سازی واحدها، معمولا از سیستمهایی استفاده میشود که با نام سیستم سرمایشی شناخته میشوند. یکی از سیستمهای سرمایشی پرکاربرد در خانهها است و از بسیاری جنبهها میتوان آن را جزء بهترین گزینه به شمار آورد. سیستمهای سرمایشی از سادهترین آنها گرفته تا پیشرفتهترین، همگی دارای ویژگیها وً مزایا و معایب خاص خود هستند. 2- نگهداری و تعمیرات آنها به دانش فنی بالایی نیاز دارد. 2- سرویس کردن اصولی آنها نیاز به دانش فنی بالایی دارد. 3- استهلاک بالایی دارند و پوسیدگی از عمدهترین مشکلات آنها است. دسترسی به نوع توکار هزینه بالایی دارد.

این نوع از فن کویلها را میتوان داخل دیوار به صورت روکار یا توکار قرار داد. 2- دسترسی به نوع توکار میتوان هزینه بیشتری در پی داشته باشد. چیلرها نیز یکی از سیستمهای سرمایشی مورد استفاده در مجتمعها و ساختمانهای مسکونی بزرگ هستند. از سیستم سرمایشی مرکزی برای یک واحد یا یک ساختمان با واحدهای بسیار نیز میتوان استفاده کرد. البته این انتخاب به شرایط و عوامل مختلفی نیز بستگی دارد. سیستمهای سرمایشی انواع مختلفی دارند و انتخاب بهترین نوع از میان آنها برای خانه شما به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی دیگر از سیستم سرمایشی برای خانه کولر گازی است که در آن فرایندهایی بر روی گازهای فریونی (مشابه گاز یخچال) انجام گرفته و از این طریق محیط سرد میشود. بسیاری از افراد در صبح ها که گرمای هوا کمتر است از کولر آبی استفاده میکنند و در هنگام ظهر و بعدظهر از کولر گازی در منزل استفاده میکنند. دکتر جان گری در سال 1851 شروع به ساختن دستگاه برودتی کرد که در سال 1880 به نتیجه رسید و بیشتر در زمینه ی کارهایی مثل منجد شدن گوشت و تهویه یخ استفاده میشد. 6- آلودگی صوتی به مراتب کمتری در مقایسه با سایر انواع ایجاد میکنند. 4- در مقایسه با انواع اسپلیتها مصرف انرژی کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید