آشنایی با سیستم پکیج ساختمان و منزل و فواید و معایب آن

این سیستم سرمایشی-گرمایشی نیاز به اپراتور ندارد و تنها کنترل نمودن فشار گاز و سرویس کردن فصلی آن کافی میباشد. سیستم های سرمایشی مشترک بین ساختمان های اداری و صنعتی به 5 دسته تقسیم می شوند که در این مقاله به معرفی آن ها پرداخته می شود. این نوع از فن کویل ها به صورت معمول دارای ظرفیت ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه هستند و به دو دسته کابین دار یا بدون کابین تقسیم می شوند. فن کویل و … معمولاً در مجتمعهای مسکونی مشابه این پروژه جهت زیبایی و استفاده بهینه از فضاها از فن کویل سقفی داخل کار استفاده میشود. واحد فن کویل، دستگاه کوچکی است که برای گرم کردن و خنک کردن سیم پیچها، فن و سیستم کنترل کننده استفاده میشود. یک کمپرسور خارج از یخچال قرار دارد که حاوی یک محلول خنک کننده است. در حقیقت یکی از سیستم های سرمایش ساختمان بوده که به منظور عملکرد درست نیازی به کانال کشی نداشته و یونیت های داخلی و خارجی آن با استفاده از لوله کشی به یکدیگر متصل می شوند.

بخاطر داشته باشید که سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان مورد استفاده در منازل و مکان های مستقر در مناطق گرم با آن دسته از سیستم های به کار گرفته شده در مکان های واقع در مناطق سرد متفاوت هستند. اما اگر سیستمی که در حال حاضر دارید، در عین خراب بودن عمر مفید خود را سپری کرده است، تعمیر مجدد آن به هیچ وجه مقرون به صرفه نبوده و بهتر است که نسبت به خرید یک سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان جدید اقدام کنید. زمان مناسب برای تعویض سیستم تهویه خانه چه زمانی است؟ زمانی که گاز مبرد خنک می شود وارد کندانسور شده و از آن جا به شیر انبساط می رسد، سپس در سیستم مرکزی داکت اسپلیت سرمایش ایجاد شده و این سرمایش توسط کانال ها به بخش های مجزا هدایت می شود. از آنجا که کولرهای گازی پنجره ای در اندازه­های مختلف ارائه می­شوند، اگر می­خواهید یک اتاق یک نفره یا یک منطقه کوچک را خنک کنید، انتخابی مناسب خواهند بود. از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت می باشد. این سیستم ها بسیار شبیه به سیستم تهویه GHP بوده با این تفاوت که VRF با استفاده از برق کار کرده و به چرخش درآمدن کمپرسور آن با استفاده از موتور الکتریکی امکان پذیر است.

این دستگاه ها دارای یک کویل آب گرم هستند که به بویلر متصل می شود و برای افزایش دمای هوا کاربرد دارد اما در زمینه سرمایش تفاوت هایی با سیستم هواساز دارند و آن این است که چیلر و کویل آب سرد در آن ها نقشی ندارد و سرمایش آن ها شبیه به کولر های آبی است. آب و هوا و شرایط جغرافیای منطقه ای که در آن زندگی می کنید، تعداد افراد ساکن، میزان رطوبت منطقه سکونت، متراژ منزل، وجود در و پنجره ها و… درواقع چیلرها دسته ای از سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان هستند که اغلب برای استفاده در محیط های دارای متراژ بیش از 150 متر مناسب می باشند. چنین سیستم هایی شرایطی را فراهم می کند که امکان کنترل دما به صورت مجزا در هر محیطی میسر بوده و با به کارگیری یونیت های خارجی بتوان به انتخاب دماهای مختلف روی آورد. گفتنی است دستگاه های مذکور برای گرمایش ساختمان بهینه نیستند چرا که استفاده از جریان برق به منظور ایجاد گرما در کشور ایران مقرون به صرفه نخواهد بود. مصرف برق در کولرهای آبی پایین می باشد.

کولرهای آبی همانطور که از نامشان پیداست از انرژی آب و برق برای انجام این مراحل استفاده میکنند. کولرهای گازی به کمک فیلترهایی که دارند هوای محیط را تصفیه می کنند. کولرهای آبی گرد و غبار بیرون را به محیط داخلی منتقل می کنند. با توجه به اینکه آب و هوای کشور ما همیشه در حال تغییر است و از فصول سرد به گرم و بالعکس منتقل میشود، وجود انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی کمک زیادی به ما میکنند. در موتور سیستم GHP ، بخشی از دود ( محصولات احتراق ) خروجی از انباره اول اگزوز که بخشی از حرارت خود را به آب موتور منتقل کرده ( این انتقال حرارت در انباره اول که یک مخزن دوجداره بودهو آب و محصولات احتراق در آن جریان دارند انجام میشود ) مجدداً با مخلوط سوخت و هوای ورودی به موتور مخلوط شده و وارد موتور میشود . مقدار گرمای محسوس جذبشده هم به مقدار آبی که تبخیر میشود بستگی دارد. ، میباشند. قیمت سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان بر اساس مدل دستگاهها، نحوه نصب و عملکرد در ساختمان و برند تولید کننده تعیین میشود. حجم لوله کشی این سیستم نسبت به سایر سیستم ها کم می باشد. علی اکبری خاطرنشانکرد: جدا از موضوع تطابق یا تطابق نداشتن داکت اسپلیتها با محیط طبیعی همچنین به لحاظ اقتصادی نیز کولرهای آبی نسبت به سیستمهای سرمایشی اسپلیت و داکت اسپلیت بسیار مقرون به صرفهتر است.

0 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با سیستم پکیج ساختمان و منزل و فواید و معایب آن;

دیدگاهتان را بنویسید