آشنایی با بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی در ویلای شمال

نگهداری و سرویس کردن آن نیاز به دانش فنی دارد. از آنجایی که در داکت اسپلیت ها رادیاتور و کانال کشی عمودی وجود ندارد، به لحاظ هزینه مقرون به صرفه بوده و نیاز به وجود سرویس کار جهت نگهداری از این سیستم حذف شده و حتی می توان از آنها در فضاهای کوچک، ساختمان های در حال بازسازی و … سیستم باز و بسته کردن پرده سایه بان، یک مکانیزم رفت و برگشتی است که توسط یک موتور سه فاز و گیربکس نسبتا قوی صورت می گیرد. اواپراتور : مبرد توسط سیستم توزیع خاصی بصورت کاملا یکنواخت روی دسته لوله های آب برگشتی از ساختمان ریخته و بدلیل فشار پائین محفظه اواپراتور تبخیر شده و باعث سرد شدن آب داخل لوله ها میشود . یکی از مهمترین مسائل در طراحی ساختمانها به خصوص ساختمانهای بزرگ مساله تاسیسات مکانیکی آنها است و انتخاب بهترین و مناسبترین تجهیزات نه تنها موجب آسایش ساکنان آن ساختمان میشود حتی در انرژی و هزینهها صرفه جویی شده و عمر یک ساختمان را نیز بالا میبرد. در مقابل یونیت داخلی نیز هوای گرم فضای داخلی را میگیرد و پس از خنک کردن آن را به فضای داخلی میفرستد.

از کاربردهای سیستمهای سرمایشی باید گفت که مهم ترین کاربرد این سیستمها خنک و سرد کردن محیط به صورت یکنواخت است. این سیستم مجهز به عیبیاب اتوماتیک است. یونیتهای داخلی این سیستم که به صورت مرکزی در سقف نصب میشوند به فضای زیادی نیاز ندارند، علاوه بر آن یونیتهای خارجی نیز فضای مفید ساختمان را اشغال نمیکنند. فن کویل های دیواری و سقفی روکار، بر سطح خارجی دیوار یا سقف نصب میشوند. این کولرها بخش خارجی ندارند و سیستمی یکپارچه دارند. اصلیترین اجزای این کولرها موتور و پمپ آنها است و کارکرد بسیار سادهای دارند. یکی دیگر از تجهیزات سرمایش گلخانه، سیستم خنک کننده مه پاش می باشد که از انتشار آب با فشار بالا برای انتشار ذرات بسیار ریز آب استفاده می کند و قطرات در هوا تبخیر می شوند و دما را کاهش می دهند. همانطور که ملاحظه شد، سیستم های سرمایش غیر فعال عمدتا بر سرعت جریان باد و جابجایی هوای داخل و خارج گلخانه متکی هستند، حال چنانچه حرارت محیط خارج نیز بالاتر از حد مطلوب گیاهان باشد، روش های سرمایش غیر فعال به منظور کاهش دما کفایت نخواهند کرد. لازم به ذکر است از نکات قابل توجه که در هنگام خرید سیستم سرمایشی ساختمان علاوه بر ظرفیت مناسب دستگاه، گارانتی اصلی با خدمات پس از فروش آن بوده که میبایست مورد توجه قرار گیرد و ما نیز در این مقاله به معرفی 5 نمونه از بهترین های آن خواهیم پرداخت.

هنگامی که دمای گلخانه بالا باشد، این ذرات آب در هوای اطراف منتشر می شوند، در نتیجه رطوبت افزایش یافته و هوای گلخانه خنک می شود. سیستم های سرمایشی قابل عرضه در بازار که امروزه بیشتر از آنها استفاده می شود، بسیار کاربردی بوده و شامل موارد زیر می باشند. در دهه گذشته شاید این انتخاب بسیار ساده بود ولی خب امروزه با روی کار آمدن فناوریهای جدید باید بتوان با مدیریت بودجه و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف بهترین انتخاب را داشت. فن کویلها سرمایش بسیار مطبوعی فراهم ساخته و به راحتی نصب شده و زیبایی کامل در محیط به وجود میآورند. 2. در صورت تغییر معماری امکان تغییر جای یونیت داخلی وجود ندارد زیرا با کوچکترین تغییر فشار درون شاخهها به هم میریزد و باعث اختلال در تولید سرمایش در تمام یونیتهای داخلی میشود. 2. جذبی: در سیستم سرمایشی چیلر جذبی به جای استفاده از کمپرسور از جذب کننده و مولد حرارتی استفاده میشود. از این کولر فقط میتوان در یک فضا مانند پذیرایی استفاده کرد. این سیستم ها بر اساس نحوه تبخیر آب به دو صورت سیستم فن و پد و خنک کننده مه پاش تقسیم می شوند.

فن کویلهای تو کار در سطح داخلی دیوار یا سقف (معمولاً سقف) نصب میشوند، که مزیت اصلی آن عدم اشغال فضای اتاق و تاثیر منفی بر زیبایی آن است. فن کویلهای ایستاده و زمینی نیز به طور مستقل در فضای اتاق قرار میگیرند. ⦁ در حد امکان ساده باشد. در کنار این دو مورد، به این نکته هم دقت داشته باشید که با خرید داکت اسپیلت امکان تنظیم نمودن دمای هر قسمت به صورت جداگانه میسر نخواهد بود و ناچارید دمای تمام قسمتها را یکسان انتخاب کنید، این قابلیت نه تنها شما را برای تنظیم مناسب دما محدود میکند بلکه خود به افزایش برق مصرفی دامن میزند. برخی از این نمونهها شامل بخاریهای برقی قابل حمل، رادیاتورهای صفحهای، شومینهها و اجاقهای چوبی و بخاریهای مادون قرمز هستند. برخی از آنها را میتوان به عنوان یک سیستم گرمایشی به کار برد البته آن کارایی سیستم سرمایشی را نخواهند داشت. در این مقاله قصد داریم با فن کویل سرمایشی و گرمایشی ، انواع آنها و روش کارشان بیشتر آشنا شویم. در این سیستم سرمایش گلخانه، کیفیت آب دارای اهمیت فوق العاده ای است.

دیدگاهتان را بنویسید