آشنایی با بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی در ویلای شمال

این قابلیت نه تنها شما را برای تنظیم دما محدود میکند، بلکه باعث میشود، هزینه برق مصرفی نیز افزایش یابد. این شیوه گرمایشی-سرمایشی از لحاظ مصرف انرژی در حد بسیار محدود و پایین است، ضمن اینکه کثیف شدن سریع پردهها و دیگر اثاثیه منزل را در پی ندارد. پس از ایجاد سرمایش در سیستم مرکزی داکت اسپیلت، میتوانیم آن را از مسیر کانالهای مجزا در بخشهای مختلف یک محیط یا واحدهای جداگانه دریافت کنیم. یک ترموستات از دما استفاده میکند تا مشخص کند چه زمانی باید سیستم تهویه مطبوع یا گرما را روشن و خاموش کند. در این مرحله، ابتدا از طریق پرشر گاز و پرشر هوا، میزان فشار سوخت و هوا بررسی شده و در صورتی میزان آن مناسب باشد اجازه خروج گاز توسط رله داده شده و شیر برقی باز شده و گاز وارد سیستم می شود( در صورتی که میزان فشار گاز یا هوا مناسب نباشد دستگاه خاموش شده یا به اصطلاح ریست می شود). چون با توجه به متراژ و تابش خورشید به ویلا این سیستم ممکن است، جوابگو نباشد. یکی دیگر از انواع سیستم سرمایشی جدید برای خانه، سیستم سرمایشی چیلر است که در زمره سیستمهای خنک کننده خانگی است و اگر به دستگاه بویلر متصل شود میتواند با فراهم کردن آب گرم به منظور گرمادهی نیز از آنها استفاده کرد.

البته این انتخاب به شرایط و عوامل مختلفی نیز بستگی دارد. آنها، بسیار بالاست. بنابراین در هنگام انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، به این مسئله نیز توجه داشته باشید. در استفاده از این سیستم تهویه هیچ نوع محدودیت آب و هوایی و منطقهای وجود ندارد. وجود دستگاه های متعدد تهویه مطبوع با ویژگی های مختلف ممکن است مردم را دچار انتخاب غلط و اشتباه کند و در نهایت سبب ضرر و زیان های مالی شود. فن کوئل دیواری: بر روی دیوار نصب میشود و جریان سرما یا گرما را به صورت موازی انجام میدهد. دستگاه اضافه ای برای نصب در بیرون از ساختمان وجود ندارد. 2- در ظرفیتهای مختلفی نصب میشوند که میتوان آنها را متناسب با مساحت فضای منزل انتخاب کرد. حتی المقدور دستگاههایی را خریداری کنید که مصرف انرژی نسبتا پایینی دارند و یا هزینه تعمیر آنچنانی ندارند. گلخانههایی که در محیطهای خشک و سرد قرار دارند از سیستمهای سرمایشی از جمله پنکه مهپاش سود زیادی میبرند، زیرا مقادیر زیادی آب میتواند به هوای ورودی تبخیر شود و در نتیجه افت دما قابل توجهی باشد. در این فرآیند، گاز فرون به عنوان مبرد، وارد کمپرسور در واحد بیرونی کولر گازی میشود و تحت فشار بالا قرار میگیرد.

در برخی از ساختمان ها از چیلر مرکزی استفاده نمی شود و ساکنان ترجیح می دهند برای هر واحد به طور مجزا از یک دستگاه استفاده شود. فنکوئل به دلیل قابلیت کنترل مستقل دما و تهویه مناسبش، این قدرت را به شما میدهد تا هر وقت خواستید در یک اتاق آن را خاموش کنید، در حالیکه سیستم در بخش دیگر ویلا در حال فعالیت است. تجهیزات سرمایشی و گرمایشی به صورت هوشمند روشن و خاموش میشوند تا دمای موردنیاز را تامین کنند. اگر در مناطقی زندگی میکنید که رطوبت هوا بالاست، باید از سیستم سرمایشی استفاده کنید که رطوبت هوا را افزایش نمیدهد. بعلاوه ترموستات هوشمند الگوهای زندگی شما را یاد میگیرد و دما را بر اساس آن تنظیم میکند. در این شیوه شما بیشترین آرامش را خواهید داشت و در عین حال خطر اشتعال پرده و… یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی برای ویلا موثر است، رطوبت هوای منطقهای است که شما ویلایتان را در آن ساختهاید.

یکی دیگر از سیستمهای سرمایشی خانگی که پرکاربرد هم هستند فن کویل است که میتوان آن را جزء بهترین گزینهها برای خنک نگه داشتن دمای خانه دانست. اگرچه چیلرها به عنوان دستگاه سرمایشی شناخته میشوند اما، با اضافه کردن مواردی همچون بویلرها میتوان آن را به یک سیستم گرمایشی تبدیل و به صورت دو منظوره از آن استفاده کرد. در این مطلب انواع دستگاه ها و ویژگی هر کدام را با هم بررسی می کنیم. اما حتی ترموستاتهای قابل برنامهریزی هم دارای محدودیتهایی بودند. بعضی از دستگاهها در ظاهر قیمت مناسبی دارند، اما هزینه نگهداری، هزینه انرژی مصرفی و … منبع تغذیه انرژی این دستگاهها بر اساس نوع یا برند می تواند از برق سه فاز و یا گاز شهری باشد. ماده مبرد در بازار با نام گاز کولر یا یخچال شناخته می شود که البته اشتباه است. در واقع سیستم گرمایشی قرنیزی و رادیاتورهای قرنیزی به نحوی طراحی شدهاند که میتوانند با این منابع انرژی با کارایی عالی کار کنند. شما امکان دارد که در یک فضای دنج و عالی ویلای زبیایی را ساخته باشید، اما آشنا نبودن و استفاده نادرست از سیستمهای گرمایشی و سرمایشی مناسب برای ویلا میتواند شما را در این فضای دلنشین کلافه کند. اگر ویلای شما در مناطقی قرار دارد که میزان رطوبت هوا در آنها زیاد است، باید از سیستم گرمایشی استفاده کنید که هم بتواند دمای داخلی را در سطحی مناسب قرار دهد و هم میزان رطوبت را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید